Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Yapılan Açıklamaya Göre, Tüm Okullar 16 Mart 2020 tarihinden itibaren 2 Hafta tatil edildi. Ara tatil 16 Mart Pazartesi Günü Başlayacak.

1. Hafta (16-20 Mart) Ara Tatil olarak değerlendirilecek. Herhangi bir eğitim faaliyeti olmayacak.

Tatilin 2. haftasında (23 Mart-27 Mart) öğrencilerimize TRT, EBA ve diğer iletişim platformları üzerinden uzaktan eğitim verilecek. 30 Mart itibari ile tatil uzatılmaz ise öğrenciler okula dönecek.

Okul tatili uzayacak mi? Tatilin uzatılıp uzatılmayacağı ise henüz belli değil. Tatilin uzatılıp uzatılmayacağı Coronavirüs'ün yayılımı ve etkileri belirleyecek.


Peki Okul Tatili Uzayacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı Henüz Bununla İlgili Bir Açıklama Yapmadı.

Tatil Süresince Öğretmenler de İzinli Sayılacak.

Bilindiği Gibi Corona Virüsünün Yayılmasının Önlenmesi İçin Tüm Dünya Çeşitli Önlemler Alıyor. Ülkemizde de Milli Eğitim Bakanlığı, Salgının Öğrencilere Yayılmasını Önlemek İçin 2020 Yılı 2. Dönemindeki Ara Tatilin 16 Mart tarihinde başlayacağını açıkladı. Bir Haftalık ara tatilin ardından öğrenciler, 23-27 Mart Tarihlerinde okula gitmeden uzaktan eğitimler ile eğitimlerine devam edecekler.

Uzaktan Eğitim Nedir? Uzaktan eğitim okula gitmeden evden bilgisayar, tv, radyo, telefon, tablet gibi araçlardan derslerin takip edilmesidir. Milli eğitim bakanlığının uzaktan eğitim için kullandığı platformlardan biri Eba (Eğitim Bilişim Ağı)'dır. Uzaktan eğitim adresi:  http://www.eba.gov.tr/

Ara tatil boyunca öğrencilerimize bol bol kitap okumalarını, akıl ve zeka oyunları ile evde vakit geçirmelerini, konu tekrarları yapmalarını tavsiye ediyoruz.