Menü
Sepet

Etkinlik - Sanat - Oyun

Etkinlik Malzemeleri

Çocuklarımıza  öğretmek istediklerimizi artık etkinliklerle, oyunlarla öğretmeye çalışıyoruz. Çocukların hayal güçleri ve becerilerini kullanarak kendi öğrenme deneyimlerini gerçekleştirmelerini bekliyoruz. Özellikle okul öncesi ve ilkokul döneminde yapılan etkinlikler çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmaya, onları daha iyi tanımamıza, ihtiyaç ve ilgi duydukları alanları tespit etmemize yardımcı oluyor.
Etkinlikleri yaparken en önemli konu malzeme. Malzeme çeşitliliği etkinliklerini daha çeşitli ve eğlenceli hale getirecektir. Özellikle evde etkinlik yaparken evdeki atık malzemelerin yanı sıra, oynar gözler, dil çubukları, renkli kağıtlar, renkli bantlar, makas, mandal vb ufak tefek araç gereçler en büyük yardımcınız olacaktır.

Okul öncesi, ilkokul ve özel eğitime devam eden  çocuklar için tercih edilebilecek etkinlikler nelerdir?

Etkinlik konularını genel olarak ince motor becerileri geliştirici etkinlikler, dil ve konuşma becerilerini geliştiren etkinlikler, drama ve hikaye etkinlikleri, okuma ve yazmaya hazırlık etkinlikleri, matematik etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, sanat etkinliği, ritm ve müzik etkinlikleri, spor etkinlikleri ve oyun etkinlikleri olarak gruplandırabiliriz.
İnce motor becerileri geliştirici etkinlik örnekleri olarak, aktarma etkinlikleri, mandallarla yapılan etkinlikler, kesme becerileri vb örnek gösterilebilir.
Dil ve konuşma becerileri için etkinlik örnekleri olarak, hikaye küpleri, öykü tamamlama, hikayeler, vb etkinlikler yapılabilir.
İlkokul 1 Okuma ve yazmaya hazırlık etkinliklerinde ise kalem tutma ve el kaslarını geliştirici etkinlikler,çizgi çalışmaları, el göz koordinasyonu arttıran etkinlikler, yazı yazma yönünü farkettirme, ses hissetme ve kelime hazinesini artırıcı çalışmalar yapılabilir.
Matematik etkinlikleri, saatleri tanıma, paraları tanıma, ritmik saymalar, geometrik şekiller, uzunluk, hacim, ağırlık kavramlarını geliştirici etkinlikler seçilebilir.
Fen ve Doğa etkinlikleri yaprak inceleme, doğa gezisi, çimlendirme, yön bulma vb etkinlikler yapılabilir.
Kil hamuru, boyama çalışmaları, katlama, kesme ve tamamlama etkinlikleri, kolaj çalışmaları, ebru çalışması, abeslang, ponpon ve şönil etkinlikleri, kağıt katlama çalışmaları yapılabilecek sanat etkinliklerindendir.
Okhool.com'da okul öncesi etkinlik ve ilkokul etkinlik malzemeleri, sanatsal malzemeler, boyalar ve oyun malzemeleri, evde etkinlik yapımı malzemeleri ve kırtasiye malzemelerini uygun fiyatla ve kapıda ödeme seçeneği ile bulabilirsiniz.
Ahşap Blok Tetris Zeka Oyunu Ahşap Blok oyunu toplam 41 adet ahşap parçadan oluşmaktadır. Nostaljik tetris geri döndü. Ama bu sefer teknolojik değil doğal. Karşınızda ahşap tetris zeka oyunu. Ahşap Blok Tangram şekilleri kavrama, analitik düşünme, problem çözme, strateji geliştirme ve dikkat bec..
39,00TL
Vergiler Hariç:33,05TL
Ahşap Denge Oyunu - Jenga Jenga Denge Oyunu 54 Parça Denge oyunu el ve kas becerilerini geliştirir. Denge oyunu, yüksek konsantrasyon ve dikkat gerektirdiğinden koordinasyon ve dikkat becerilerini geliştirir. Ahşap denge oyunu en az iki en çok 6 kişiyle oynanabilir. Denge Oyunu Kuralları? Jenga O..
20,00TL
Vergiler Hariç:16,95TL
Ahşap Tangram 60 ParçaZeka Oyunu Kutu içerisinde 60 adet farklı renkler ve şekillerde ahşap parçalar ve 1 adet örnek yapım kılavuzu bulunur. 60 adet değişik tangram parçaları ile hayal ettiğiniz şekilleri, hayvanları, araçları, çiçekleri veya geometrik şekilleri ortaya çıkarabilirsiniz. ..
35,00TL
Vergiler Hariç:29,66TL
Artık Okuyup Yazıyorum RozetOkuma bayramı motivasyon rozetleri.Okuma Bayramı etkinliklerinde ve okumaya geçen çocuklar için motivasyon rozetleri. Kız ve Erkek Modeli Mevcuttur...
1,00TL
Vergiler Hariç:0,85TL
Arty Mouse - Kesme Etkinlikleri3+ YaşAmaç Arty Mouse serisi, erken dönem çocuklarını sanat eşliğinde yaratıcılığın temeli olan çizim çalışmalarıyla tanıştırmaktadır. Kesme Etkinlikleri ile çocuklar, Küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri yapar,Malzemeleri keser, yapıştırır,Değişik malzemel..
29,00TL
Vergiler Hariç:26,85TL
Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap
Ücretsiz Kargo
Atatürk KöşesiFilm Şeridi Temalı Atatürk Köşesi10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi 1 Adet Film Makinası1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası10 Adet Atatürk Köşesi FotoğrafıAtatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar çerçe..
150,00TL
Vergiler Hariç:127,12TL
Ben Yazarım / Öykü Tamamlamaİlkokul 3. Sınıf Aziz Sivaslıoğlu - Özyürek Yayıneviİlkokul 3. Sınıf Düzeyinde Öykü - Şiir Tamamlama, Başlık Bulma. Yazarlığa İlk Adım. Kendi Hikayeni Yaz. Kağıt Kapak: 64 sayfaYayıncı: Özyürek Yayınevi (1 Ocak 2016)Dil: TürkçeISBN-10: 9754768587ISBN-1..
6,00TL
Vergiler Hariç:5,56TL
Bilim Etkinlik Kitapları1. ve 2. Sınıf Bilim EtkinlikleriBilim 200 Etkinlik Bul BakalımBilim 200 Etkinlik Çöz Bakalım1. ve 2. sınıflar için bilim etkinlikleri kitapları. Toplam 400 bilim etkinliği. Renkli resimli ve eğlenceli bilim etkinlikleri. İlkokul 1.sınıf ve 2.sınıf için tavsiye ediliyor...
27,00TL
Vergiler Hariç:25,00TL
Bilkart İlkokul Konuları Özet Not Defteri İlkokul 2. Sınıf, 3. Sınıf Türkçe konuları, Matematik konuları ve Hayat Bilgisi Konu Özetleri. Çarpim tablosu, Ritmik sayma, Es anlamlı kelimeler, Zit anlamlı kelimeler, Es sesli kelimeler, Geometrik Cisimler, İngilizce sayilar, İngilizce renkler, Zaman kavr..
5,99TL
Vergiler Hariç:5,08TL
Çarpım Tablosu Anahtarlık Ahşap Çarpım Tablosu Anahtarlık Ahşap
Çok Satılan
Çarpım Tablosu Ahşap Anahtarlık Ritmik Sayma ve Çarpım TablosuÇarpım Tablosu ezberlemek için kullanılan eğitici materyal. Anahtarlık Çarpım Tablosu ile Çarpım Tablosu Alıştırmaları Yapabilirsiniz. Çarpım tablosunu hızlı ve kolay öğrenmek için ideal bir materyal.  Arkalı Önlü Çarpım Tablosu ve..
9,00TL
Vergiler Hariç:7,63TL
Çarpım Tablosu YelpazeÇok Amaçlı Kazanımlar İçeren Yelpaze Materyali.Ritmik Saymaİngilizce Rakamların OkunuşlarıTürk BüyükleriAçı ÖlçerCetvelÇarpım TablosuRomen Rakamları..
12,00TL
Vergiler Hariç:10,17TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 77 (7 Sayfa)