Menü
Sepet

Hayat Bilgisi Eğitim Materyalleri

Hayat Bilgisi Eğitim Materyalleri

Hayat Bilgisi, Öğrencilerin Hayata Hazırlandığı Yaşadığı Çevre ve Dünya ile İlgili Bilgileri Almaya Başladığı Önemli Bir Derstir. Çocuklar Doğayı ve Diğer Canlıları tanırlar. Mevsimleri ve takvimi öğrenirler.
Atatürk'ün Hayatı, Güvenli Hayat, Milli ve Dini Günler, Kültürel Miras, Üretim Faaliyetleri de İlkokul 1, 2, 3, Hayat Bilgisi dersi konularındandır.
Hayat Bilgisi dersinde çocuklar ilkokul 1 den itibaren sorumluluklarını, tasarrufu, planlı olmayı, kişisel bakımı, sağlık ve temizliği, acil durumlarda yapılması gerekenleri, milli birlik ve beraberlik duygularını da öğrenmekte ve geliştirmektedirler.
İlkokul seviyesinde ülkemizi, doğal afetleri, dünya güneş ve ayı genel hatları ile anlamaya çalışırlar. Daha Sonra bu konular sosyal bilgiler dersinde ayrıntılı şekilde öğrenilecektir.
Hayat Bilgisi Materyalleri Nelerdir?
Mevsim Köşesi, Mevsim Şeridi, Atatürk Köşesi, Eğitici Saat, Türkiye Haritası, Dünya Haritası gibi eğitici materyaller ve daha fazla eğitim materyali okhool.com'da uygun fiyatlarla.


Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Bilkart İlkokul Konuları Özet Not Defteri İlkokul 2. Sınıf, 3. Sınıf Türkçe konuları, Matematik konuları ve Hayat Bilgisi Konu Özetleri. Çarpim tablosu, Ritmik sayma, Es anlamlı kelimeler, Zit anlamlı kelimeler, Es sesli kelimeler, Geometrik Cisimler, İngilizce sayilar, İngilizce renkler, Zaman kavr..
5,99TL
Vergiler Hariç:5,08TL
Çim AdamBirbirinden Farklı Çim Adam Modelleri, Eğlenceli Karakterler ile Karşınızda Çim Adam-Çimo.Çim Adam Nasıl Sulanır?Başlangıç için 4 dakika su dolu bir kapta bekletiniz. Daha sonra Çim adamlar, sabah ve akşam olmak üzere 2 defa sulanmalıdır. Güneş gören sıcak bir yerde bulundurunuz. Not: Ürün r..
5,00TL
Vergiler Hariç:4,24TL
Ahşap Eğitici Duvar SaatiÇocuk Duvar Saati Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Özel tasarlanan renkler, akrep ve yelkovanı birbirinden ayıran çember, akrep ve yelkovan üzerinde saat ve dakika yazısı. Eğitici Çocuk Duvar Saati.  25 cm Çap Quartz Saat Özel Tas..
45,01TL
Vergiler Hariç:38,14TL
Yaz Sil Eğlen Öğren Kitapçık Silgili Kalem HediyeliYazılıp Silinebilir (Tahta Kalemi ile) Özellikli 20cmx30 Cm Boyutlarında ve 6 Yaprak 12 Sayfadan Oluşmaktadır.1. Sayfa Harita İl Bulmaca2. Sayfa Son Harf İle Kelime Türetme Oyunu3. Sayfa Kelime Türetme Oyunu4. Sayfa İsim Şehir Oyunu5. Sayfa Ay Yıl G..
9,99TL
Vergiler Hariç:8,47TL
Etkileşimli Takvim ve Zaman MateryaliTakvim Mevsimler Aylar Zaman 60x40 cm + 60x40 cm İki Parça Saat+Pil+Mandallar+Askı Halkaları Dahil 700 gr sıvama karton üzeri selefon kaplama Yaz sil özellikli..
55,00TL
Vergiler Hariç:46,61TL
Çocuk Duvar SaatiEğitici Akıllı Duvar Saati Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Özel tasarlanan renkler, akrep ve yelkovanı birbirinden ayıran çember, akrep ve yelkovan üzerinde saat ve dakika yazısı. Ayrıca 40 cm çapında akıllı eğitici duvar saati.Quartz SaatÖzel Tasarım ve ..
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Keçe Mevsim Şeridi Keçe Mevsim Şeridi
Ücretsiz Kargo
Keçe Mevsim Şeridi Tamamen Keçeden Üretilen Mevsim Seridi Okul Öncesi ve İlkokullar İçin Özel Olarak Üretildi. 4 Mevsim Şablonu4 Mevsim Yazısı12 Ay Yazısı1 Mevsim Şablonu 25 Cm Büyüklüğündedir...
118,00TL
Vergiler Hariç:100,00TL
Keçe Takvim - Takvimi Öğreniyorum - Tox Keçe Takvim - Takvimi Öğreniyorum - Tox
Ücretsiz Kargo
Keçe Takvim Takvimi Öğreniyorum - Tox Keçe Pano ve Takvim. Ay-Gün-Yıl. Günler, Aylar ve Hava Durumu. Okul Öncesi Takvim, İlkokul Takvim. Kaliteli Keçeden Üretilmiştir. 1 Keçe - Kumaş Pano.  43 Adet Keçe Takvim Parçası. Yıllar, Aylar, Günler, Hava Durumu. Çocukların panoda gerekli değişi..
100,00TL
Vergiler Hariç:92,59TL
Kumaş Takvim Mevsimler, Aylar, Günler, Hava Durumu Cırtlı Kumaş Takvim. 47x67 cm Boyutundadır.  Takvime Ait Günler, Aylar, Hava Durumu, Mevsimler ve Tarihler cırtlı olup Tak-Çıkar Özelliklidir. İlkokul anasınıfı ve özel eğitim sınıflarına uygundur...
85,00TL
Vergiler Hariç:78,70TL
Magnet Takvim SetiMevsimler - Aylar - Hava Durumu - Günler ve TarihSet İçerisinde Yıllar, Mevsimler, Aylar, Günler, Tarihler, Hava Durumu Magnetleri Mevcuttur. Arkası Tamamen Mıknatıslı Olup Akıllı Tahta, Buzdolabı, Sac Levha, Manyetik Levha ve Manyetik Özellikli Yazı Tahtalarına Mükemmel Bir ..
55,00TL
Vergiler Hariç:46,61TL
Mevsim Şeridi Okul Öncesi - İlkokul Mevsimler Panosu Mevsim Şeridi Panosu 47x67 cm Boyutundadır. Mevsimlere ait semboller cırtlı olup Tak-Çıkar Özelliklidir. İlkokul anasınıfı ve özel eğitim sınıflarına uygundur...
90,00TL
Vergiler Hariç:83,33TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 14 (2 Sayfa)