Menü
Sepet

Okuma Yazma Eğitim Materyalleri

Okuma ve Yazma Eğitim Materyalleri

İlkokul 1. sınıf denilince akla okuma ve yazma gelir. 1. Sınıfta okuma ve yazma öğretimi ağırlıklı olmakla birlikte, temel matematik becerileri için rakamlar, ritmik saymalar, toplama ve çıkarma işlemi de verilmeye başlanır.

1.Sınıfa başlayan çocuklar aslında okul öncesi eğitim almışlarsa okuma yazmaya genelde hazırdırlar. Ancak çocukların gelişim seviyeleri, okul öncesi eğitim alıp almadıkları, doğum ayları okuma yazma çalışmalarını etkileyebilmektedir.

Peki okuma ve yazma okullarda nasıl öğretilir? Hangi aşamalarda gerçekleşir? Okuma ve yazmaya hazırlık çalışmaları nelerdir?


Okuma Yazma Nasıl Öğretilir?
İlkokul 1.Sınıf Okuma Yazma Çalışmaları Üç Aşamadan Oluşur.

1) İlk okuma yazmaya hazırlık 2) İlk Okuma Yazmaya Başlama ve İlerleme 3) Bağımsız Okuma Yazma.

Okuma ve yazmaya hazırlık aşamasında dinleme eğitimi çalışmaları, Parmak ve el kaslarını geliştirme çalışmaları, boyama ve çizgi çalışmaları yapılır. Okuma yazmaya hazırlık aşaması için el kası geliştirme ve çizgi çalışmaları seti önereceğimiz materyallerdendir. El kaslarını geliştirecek temel çizgi çalışmalarını içeren bu set ile çocukların yazı yazma ve kalem tutma becerileri gelişecektir. Okul öncesi ve özel eğitim öğrencileri için uygundur. Ayrıca Harf Çalışmaları İçin Ahşap Harf kalıpları Setimiz de Mevcuttur. Harf Çalışması Seti Hece Gruplarına Göre Düzenlenmiştir. Dik temel harflere uygun olarak düzenlenen alfabe kalıp seti ile harflerin ve rakamların yazılış yönlerine uygun çizgi çalışmaları yapılabilir.

İlk okuma yazmaya başlama ve ilerleme aşamasında ise sesi hissetme, tanıma ve ayırt etme çalışmaları, harfleri okuma ve yazma çalışmaları, harflerden heceler, hecelerden kelimeler, kelimelerden cümleler oluşturma ve metin okuma çalışmaları yapılmaktadır. Bu aşamada okuma yazma etkinlikleri için Magnet Harfler, Hecematik, Dik Temel Harfler Resimli Anahtarlık, Magnet Heceler gibi ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Bağımsız okuma yazma çalışmaları ise seslerin tamamı kavratıldıktan sonra akıcı okuma düzeyini geliștirmek amacıyla okuma çalıșmaları (sessiz ve sesli okuma, sesleri doğru çıkarma, vurgu tonlama, anlamlı okuma, koro hâlinde okuma, metin üzerinde konușma çalışmaları yapılır. Bu süreçte tekerleme, sayıșma, ninni, bilmece ve maniler kullanılabilir.

Ayrıca İlkokul 1 seviyesinde hikaye kitaplarına başlanılabilir. İlkokul 1 için okuma setleri ve hikaye kitapları için kitap kategorimize göz atabilirsiniz.


İlkokul 1. Sınıf Eğitim Materyalleri

Çizgi çalışmaları ve 1. sınıf hazırlık çalışmaları için en çok satılan el kası geliştirme ve çizgi çalışmaları setimizi inceleyin.

Kılavuz çizgili yazı tahtası folyosu evde okulda rahatça kullanabileceğiniz bir yaz sil yazı tahtasıdır.

Magnet harf seti ve magnet hece seti okuma yazma çalışmaları sırasında harflerin öğrenilmesi ve hece kelime oluşturma çalışmalarında kullanabilirsiniz.

Ahşap dik temel harfler kılavuz seti harflerin yazım yönüne uygun olarak düzenlenmiş olup, hem kas gelişimi sağlar, hem de harf öğretimi için kullanılabilir.

Hecematik ile hece ve kelime oluşturma çalışmaları yapılabilir. Yaz sil özellikli hecematik çalışma defteri 1. sınıf okuma yazma etkinlikleri için eğlenceli ve öğretici bir materyaldir.

Hecematik okuma anahtarlığı ile çocuklar alfabeyi cebinde taşıyor ve hızlı bir şekilde okuma yazma öğreniyor.

Kalem tutma aparatı, kalem tutamağı ile 1. sınıf kalem tutma becerilerinin gelişimi sağlanıyor.

1. Sınıf okuma kitapları kategorimizde  1.sınıflar için özel olarak seçilmiş en çok beğenilen 1. Sınıf okuma kitapları, 1.sınıf okuma setleri, 1. sınıf hikaye setleri bulabilirsiniz.


1. Sınıf Hece Kitabı - Sadık Uygunİlkokul 1 sınıf okuma yazma öğretim programında belirlenen ses sıralamasına uygundur.Tüm kapalı hecelerden açık heceye geçişler şematik olarak gösterilmiştir.Heceler renk renk verilmiş objelerle desteklenmiştir.Her hecenin hem el yazısı hem matbaa yazısı şeklind..
15,99TL
Vergiler Hariç:14,81TL
1.Sınıf Okuma Seti Oku Anla Yanıtla Sadık Uygun Yayınları Renkli Heceli Ve Her Sayfanın Altında Sorular Olan 8 Kitaptan Oluşan Settir. Yeni Müfradata Hazırlanmıştır. Düz Yazılıdır...
25,00TL
Vergiler Hariç:23,15TL
Akıcı Okuma Dizisi 1. Sınıf Okuma Seti Sadık Uygun Yayınları 4 Kitaptan oluşan bu set akıcı okuma, hızlı okuma becerilerinin gelişimine katkı sağlıyor. Kazanılması zor sesler için özel metinler.Metinlerin uzunluğunda kademeli artış.Fonetik olarak kulağa tekerleme, şiir gibi gelen melodik m..
19,00TL
Vergiler Hariç:17,59TL
Artık Okuyup Yazıyorum RozetOkuma bayramı motivasyon rozetleri.Okuma Bayramı etkinliklerinde ve okumaya geçen çocuklar için motivasyon rozetleri. Kız ve Erkek Modeli Mevcuttur...
1,00TL
Vergiler Hariç:0,85TL
Cin Ali Okuma SetiCin Ali Kimdir?Cin Ali, Rasim Kaygusuz’un çocuklara okumayı kolayca öğretmek ve sevdirmek için hazırladığı hikâye kitaplarının çizgi karakteridir. Cin Ali kitaplarının çizimleri ise Selçuk Seğmen tarafından yapılmıştır. 1968 yılında yayınlanmaya başlayan Cin Ali Hikâye Kitapla..
15,99TL
Vergiler Hariç:14,81TL
Çizgiden Yazıya Çalışma DefteriÇocuğunuz Noktadan Çizgiye çalışma defterini bitirdiyse Çizgiden Yazıya çalışmalarına başlayabilir. Bu çalışmalar, çocuğunuza kalem tutma ve kalemi düzgün kullanma alışkanlığı kazandırır. Dikkati artırır...
10,00TL
Vergiler Hariç:9,26TL
Dik Temel Harfler Resimli AnahtarlıkAlfabemizdeki 29 Harf. Büyük Küçük Harfler. Görselleştirilerek Anahtalık Haline Getirildi. Dik Temel Harf Fontuna Uygun, Kılavuz Çizgili. Okula başlayanlara, 1.Sınıflara Hediyelik...
5,99TL
Vergiler Hariç:5,08TL
El Kası Geliştirme ve Çizgi Çalışmaları Seti 1. Sınıf Çizgi Çalışmaları Çizgi çalışmaları için 16 Parça ahşap şekiller, baykuş ve balık modeli İle eğlenceli hale getirilmiştir. Çizgi çalışmaları seti ince kas becerilerinin gelişimi sağlanarak yazı yazma becerisinin geliştirilmesi için tasarlanmışt..
49,00TL
Vergiler Hariç:41,53TL
El Kası Geliştirme ve Harf Rakam Çalışmaları SetiAlfabemizdeki Harfler Ahşap Kalıplarda.Dik Temel Harf Yazımına Uygun. Yazı Yazmaya Hazırlık Sürecinde Harflerin Yazılış Yönlerine Uygun Kas Gelişimleri Önemlidir. Kas Gelişimi Düzgün Olan Çocukların Yazıları Daha Güzel Olacaktır. Dik Temel Harfler ..
60,00TL
Vergiler Hariç:50,85TL
Hecematikİlkokul 1 Hece Çalışma DefteriHecematik Tüm Ses Gruplarındaki Harfler İle Heceler ve Kelimeler Oluşturabileceğiniz harika bir eğitim materyalidir. 1. Grup Sesler Elakin, 2. Grup Sesler omütuy, 3. Grup Sesler örıdsb, 4. Grup Sesler zçgşcp ve 5.Grup Sesler hvğfj ile Oluşturulabilecek 6 ha..
30,00TL
Vergiler Hariç:25,42TL
Hecematik - Okuma Anahtarlığı1. Sınıflar için tasarlanan okuma anahtarlığı ile okuma yazma çalışmaları artık çok daha eğlenceli. Her harf ile ile ilgili resimler ve kelimelerden oluşan anahtarlık ile okuma yazma çalışmaları yapılabilir. Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak hazırlanan okum..
9,00TL
Vergiler Hariç:7,63TL
Çocuk Duvar SaatiEğitici Akıllı Duvar Saati Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Özel tasarlanan renkler, akrep ve yelkovanı birbirinden ayıran çember, akrep ve yelkovan üzerinde saat ve dakika yazısı. Ayrıca 40 cm çapında akıllı eğitici duvar saati.Quartz SaatÖzel Tasarım ve ..
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 28 (3 Sayfa)