Menü
Sepet

Özel Eğitim Materyalleri

Özel Eğitim Materyalleri

Özel Eğitim Nedir?

Özel eğitime gereksinim duyan bireylerin eğitimi için özel olarak yetiştirilmiş personel, onlara özgü geliştirilen, hazırlanan eğitim programları ve bu çocukların özür ve özelliklerine uygun eğitim ortamında sürdürülen çalışmalara “özel eğitim” denir.

Özel gereksinimi olan bireylerin, mümkün olan en erken dönemde, gereksinimlerine uygun eğitim ortamlarında, uygun yöntemler ve araç gereçler kullanılarak desteklenmesi; olan kapasitelerini en üst seviyede kullanabilmeleri açısından önemlidir. Ayrıca bu bireylerin toplumca kendilerinden beklenen rol ve sorumlukları ile gelişimsel görevlerini yerine getirebilmeleri, kendilerine en uygun özel eğitim hizmetinden yararlanabilmelerine bağlıdır.

Özel gereksinimli bireyler, genellikle şu gruplarda toplanmaktadır.

Özel Öğrenme Güçlüğü, Dil ve Konuşma Güçlüğü, Yaygın Gelişimsel Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Bedensel Yetersizlik, Süreğen Hastalık ve Ortopedik Yetersizlik, İşitme Yetersizliği, Görme Yetersizliği, Zihinsel Yetersizlik, Üstün ve Özel Yetenek.

Okhool.com olarak özel eğitim öğrencileri için eğitim materyalleri tasarlama, üretme ve temin etme çalışmalarımız devam etmektedir. İnce motor kas gelişim materyalleri, dikkat geliştirme setleri, ifade ve konuşma becerilerini geliştirici özel eğitim materyalleri örneklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

DİL VE KONUŞMA AKTİVİTELERİ  AKTİVİTE GÜNLÜĞÜM 1 PÖTİKARE YAYINCILIKÇocuğunuzun ilk üç yılı, zihinsel gelişimi açısından çok önemlidir. Zihinsel gelişimin yaklaşık %80’i, bu üç yılda tamamlanır. Doğumdan sonraki ilk aylarda bebek kendisi bir takım sesler çıkarırken, büyüdükçe dışarıdan duyd..
25,00TL
Vergiler Hariç:23,15TL
El Kası Geliştirme ve Çizgi Çalışmaları Seti 1. Sınıf Çizgi Çalışmaları Çizgi çalışmaları için 16 Parça ahşap şekiller, baykuş ve balık modeli İle eğlenceli hale getirilmiştir. Çizgi çalışmaları seti ince kas becerilerinin gelişimi sağlanarak yazı yazma becerisinin geliştirilmesi için tasarlanmışt..
49,00TL
Vergiler Hariç:41,53TL
El Kası Geliştirme ve Harf Rakam Çalışmaları SetiAlfabemizdeki Harfler Ahşap Kalıplarda.Dik Temel Harf Yazımına Uygun. Yazı Yazmaya Hazırlık Sürecinde Harflerin Yazılış Yönlerine Uygun Kas Gelişimleri Önemlidir. Kas Gelişimi Düzgün Olan Çocukların Yazıları Daha Güzel Olacaktır. Dik Temel Harfler ..
60,00TL
Vergiler Hariç:50,85TL
Mıknatıslı Eva Birim Küp 60 Adet Mıknatıslı Küp  Eva küp seti 15 Adet Kırmızı, 15 Adet Mavi, 15 Adet Sarı ve 15 Adet Turuncu olmak üzere 4 renk 60 adet küpten oluşmaktadır. Paket içerisinde toplam 60 Adet Mıknatıslı Eva Birim Küp bulunaktadır. Mıknatıslı özelliği ile sunumlar İçin harika bir..
39,00TL
Vergiler Hariç:33,05TL
Geçersiz ParaEğitici Para SetiGeçersiz Para, Düğün Parası. Çocukların paraları tanıması ve öğrenmesi için kullanılmaktadır. Üzerinde Geçersiz ibaresi bulunmaktadır.Alışveriş yapma becerisi, Para üstü alma verme becerisi, Ritmik Sayma Becerileri İçin de Kullanılabilir. Sadece eğitim amaçlı kullan..
25,00TL
Vergiler Hariç:21,19TL
Hecematik Hecematik okuma ve yazma öğretimi için özel olarak tasarlanmıştır. Sesi hissetme, sesi tanıma ve ayırt etme, harf öğretimi, harflerden heceler, hecelerden kelimeler oluşturma, okuma ve yazma çalışmaları yapılabilen bir eğitim materyalidir. Hecematik 6 parça spiralli bölümden o..
39,00TL
Vergiler Hariç:33,05TL
Meyve ve Boncuk Dizme Oyunu57 Parça Ahşap Eğitici OyunAhşap ipe meyve dizme oyunu ebat ölçüleri 28x21x4 cm Ahşap meyve dizme oyunu tamamı ahşap malzemeden imal edilmektedir. Hem ipe dizme oyunu hemde aynı meyveleri bularak eşleşme oyunudur. En çok satan ahşap eğitici oyuncaklar arasındadır. ..
80,00TL
Vergiler Hariç:67,80TL
Keçe Takvim - Takvimi Öğreniyorum - Tox Keçe Takvim - Takvimi Öğreniyorum - Tox
Ücretsiz Kargo
Keçe Takvim Takvimi Öğreniyorum - Tox Keçe Pano ve Takvim. Ay-Gün-Yıl. Günler, Aylar ve Hava Durumu. Okul Öncesi Takvim, İlkokul Takvim. Kaliteli Keçeden Üretilmiştir. 1 Keçe - Kumaş Pano.  43 Adet Keçe Takvim Parçası. Yıllar, Aylar, Günler, Hava Durumu. Çocukların panoda gerekli değişi..
118,04TL
Vergiler Hariç:109,30TL
Kumaş Takvim Mevsimler, Aylar, Günler, Hava Durumu Cırtlı Kumaş Takvim. 47x67 cm Boyutundadır.  Takvime Ait Günler, Aylar, Hava Durumu, Mevsimler ve Tarihler cırtlı olup Tak-Çıkar Özelliklidir. İlkokul anasınıfı ve özel eğitim sınıflarına uygundur...
85,00TL
Vergiler Hariç:78,70TL
Resimli Mıknatıslı Harfler ve RakamlarBüyük Küçük Dik Temel Harfler ve Rakamlar Magnet Alfabe Seti1. sınıf okuma yazma çalışmalarında sesi hissetme, tanıma ve ayırt etme önemli bir başlangıçtır.  Magnet Resimli harfler ile öğrencilerin okumaya hazırlık becerileri gelişecek, sesleri tanıma v..
40,00TL
Vergiler Hariç:33,90TL
Magnet Harfler Resimli Alfabe Mega Set29 Adet Mıknatıslı Büyük Harf58 Adet Mıknatıslı Küçük Harf10 Adet Mıknatıslı RakamEkstra Sesli Harfler (a,e,ı,i,o,ö,u,ü)Türkçe Alfabeyi öğrenme çalışmaları, okuma yazmayı öğrenme çalışmaları, heceleme çalışmaları, dil konuşma aktiviteleri, eşleştirme oyunları,..
60,00TL
Vergiler Hariç:50,85TL
Magnet Para SetiGeçersiz Kağıt ve Madeni Paralar. Eğitici Magnet Para SetiPara Öğretiminde, Alışveriş Oyunlarında Akıllı Tahta, Buzdolabı, Manyetik Özellikli Yazı Tahtalarına ve Metal Yüzeylere Kolayca Yapışan Magnet Paraları Kullanabilirsiniz.. Magnet Para Seti İçeriği (12 Parça)1 Adet Magnet..
9,00TL
Vergiler Hariç:7,63TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 18 (2 Sayfa)