Menü
Sepet

Sosyal Bilgiler Eğitim Materyalleri

Sosyal Bilgiler Eğitim Materyalleri

Sosyal bilgiler öğretim programına göre İlkokul Sosyal Bilgiler Dersi Konuları 7 Öğrenme Alanına Göre Şekillenmiştir.

Birey ve Toplum, Kültür ve Miras, İnsanlar, Yerler ve Çevreler, Bilim, Teknoloji ve Toplum, Üretim, Dağıtım ve Tüketim, Etkin Vatandaşlık, Küresel Bağlantılar. Sosyal bilgiler kazanımları için meb öğretim programını inceleyebilirsiniz.

Sitemizde ilkokul sosyal bilgiler dersinde kullanılan materyaller, eğitici oyunlar, eğitim materyalleri örneklerini inceleyebilirsiniz.

Sosyal bilgiler eğitim materyalleri listemize ulaşmak için kategorimize göz atın. Türkiye haritası, dünya küresi, harita materyalleri ve Sınıf Takvimi, Değerler Eğitimi Kitap Seti, Ülkemizi tanıtan Hikaye Kitapları ve daha fazla eğitici materyal için  Okhool.com'u ziyaret edin.


Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap
Ücretsiz Kargo
Atatürk KöşesiFilm Şeridi Temalı Atatürk Köşesi10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi 1 Adet Film Makinası1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası10 Adet Atatürk Köşesi FotoğrafıAtatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar çerçe..
150,00TL
Vergiler Hariç:127,12TL
Dünya, Güneş ve Ay Modeli Dünya Güneş ve Ay Maketi Dünyanın ve ayın güneş etrafındaki hareketlerini inceleyin. Güneş ve ay tutulmalarını, gece gündüz oluşumunun nasıl olduğunu öğrenin. Önce Birleştir. Sonra Boya. Birleştir, Boya ve Keşfet. Proje ödevlerinde de kullanabileceğiniz 3 Boyutlu Dünya Gü..
24,00TL
Vergiler Hariç:20,34TL
Güneş Sistemi MaketiGüneş Sistemi ModeliBirleştir, Boya ve güneş sistemi modeli oluştur. Keşfet. Güneş sistemi maketi, güneş ve 8 gezegen olarak dizayn edilmiştir. Gezegenler güneşe yakınlıklarına göre sıralı ve gerçek büyüklüklerine göre orantılı olarak modellenmiştir. Güneş sistemi modeli ta..
35,00TL
Vergiler Hariç:29,66TL
Antik Dünya Küresi Işıksız20 cm - 26cm - 30cm Boyut Seçenekleri.Dünyanın siyasi durumunu eskitme harita tekniği ile geçmişi ve bugünü bir arada sunan “Antik Küre”miz ofislerin vazgeçilmez bir aksesuarı niteliğindedir...
70,00TL
Vergiler Hariç:59,32TL
Gürbüz Antik Işıklı Dünya Küresi Işıklı Antik Dünya Küresi 20cm - 26cm - 30 cm Dünyanın siyasi durumunu eskitme harita tekniği ile geçmişi ve bugünü bir arada sunan “Işıklı Antik Küre” ofislerin, çocuk odalarının, sınıfların vazgeçilmez bir akses..
90,00TL
Vergiler Hariç:76,27TL
Gürbüz Işıklı Fiziki / Siyasi Yazılabilir Harita Dünya Küresi 30cm
Ücretsiz Kargo
Gürbüz Işıklı Fiziki / Siyasi Yazılabilir Dünya Küresi 30cmIşığı kapalı vaziyette yeryüzünün dağlarını, ovalarını, nehirlerini kısaca fiziki durumunu gösteren küremiz, ışığı yanınca dünya ülkelerini gösteren “Siyasi Küre” görümününe kavuşmaktadır. Ayrıca üzerine yazıp silinebilir özelliği il..
147,50TL
Vergiler Hariç:125,00TL
Gürbüz Işıklı Fiziki Siyasi Harita Dünya Küresi 20cm - 26cm - 30 cm Seçenekleri İle.Işığı kapalı vaziyette yeryüzünün dağlarını, ovalarını, nehirlerini kısaca fiziki durumunu gösteren küremiz, ışığı yanınca dünya ülkelerini gösteren “Siyasi Küre” görümününe kavuşmakt..
90,00TL
Vergiler Hariç:76,27TL
Siyasi Harita Dünya Küresi Işıksız 20 cm - 26cm - 30cmYeryüzündeki tüm ülkeleri, sınırlarını, başkentlerini, önemli şehirlerini kısaca siyasi durumlarını gösteren Dünya Küresi. Işıksız Dünya Küresi’’ ni hem gerçek bir eğitim materyali hemde şık bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz...
70,00TL
Vergiler Hariç:59,32TL
Kumaş Takvim Mevsimler, Aylar, Günler, Hava Durumu Cırtlı Kumaş Takvim. 47x67 cm Boyutundadır.  Takvime Ait Günler, Aylar, Hava Durumu, Mevsimler ve Tarihler cırtlı olup Tak-Çıkar Özelliklidir. İlkokul anasınıfı ve özel eğitim sınıflarına uygundur...
85,00TL
Vergiler Hariç:78,70TL
Saatli TakvimMevsim Köşesi - Mevsim ŞeridiMevsimler ve Aylar, Günler, Ayın Günleri, Hava Durumu ve SaatSaatli Takvim kalın mukavva üzerine selefon baskı olacak şekilde dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Boyutları 48x68 cm.Üzerine notlar yazıp silebilirsiniz. Okulöncesi ve ilkokul sınıfları ve öğrenc..
75,00TL
Vergiler Hariç:63,56TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)