Menü
Sepet

Sosyal Bilgiler Eğitim Materyalleri

Sosyal Bilgiler Eğitim Materyalleri

Sosyal bilgiler öğretim programına göre İlkokul Sosyal Bilgiler Dersi Konuları 7 Öğrenme Alanına Göre Şekillenmiştir.

Birey ve Toplum, Kültür ve Miras, İnsanlar, Yerler ve Çevreler, Bilim, Teknoloji ve Toplum, Üretim, Dağıtım ve Tüketim, Etkin Vatandaşlık, Küresel Bağlantılar. Sosyal bilgiler kazanımları için meb öğretim programını inceleyebilirsiniz.

Sitemizde ilkokul sosyal bilgiler dersinde kullanılan materyaller, eğitici oyunlar, eğitim materyalleri örneklerini inceleyebilirsiniz.

Sosyal bilgiler eğitim materyalleri listemize ulaşmak için kategorimize göz atın. Türkiye haritası, dünya küresi, harita materyalleri ve Sınıf Takvimi, Değerler Eğitimi Kitap Seti, Ülkemizi tanıtan Hikaye Kitapları ve daha fazla eğitici materyal için  Okhool.com'u ziyaret edin.


Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Dünya, Güneş ve Ay Modeli Dünya Güneş ve Ay Maketi Dünyanın ve ayın güneş etrafındaki hareketlerini inceleyin. Güneş ve ay tutulmalarını, gece gündüz oluşumunun nasıl olduğunu öğrenin. Önce Birleştir. Sonra Boya. Birleştir, Boya ve Keşfet. Proje ödevlerinde de kullanabileceğiniz 3 Boyutlu Dünya Gü..
24,00TL
Vergiler Hariç:20,34TL
Yaz Sil Eğlen Öğren Kitapçık Silgili Kalem HediyeliYazılıp Silinebilir (Tahta Kalemi ile) Özellikli 20cmx30 Cm Boyutlarında ve 6 Yaprak 12 Sayfadan Oluşmaktadır.1. Sayfa Harita İl Bulmaca2. Sayfa Son Harf İle Kelime Türetme Oyunu3. Sayfa Kelime Türetme Oyunu4. Sayfa İsim Şehir Oyunu5. Sayfa Ay Yıl G..
9,99TL
Vergiler Hariç:8,47TL
Etkileşimli Takvim ve Zaman MateryaliTakvim Mevsimler Aylar Zaman 60x40 cm + 60x40 cm İki Parça Saat+Pil+Mandallar+Askı Halkaları Dahil 700 gr sıvama karton üzeri selefon kaplama Yaz sil özellikli..
55,00TL
Vergiler Hariç:46,61TL
Güneş Sistemi MaketiGüneş Sistemi ModeliBirleştir, Boya ve güneş sistemi modeli oluştur. Keşfet. Güneş sistemi maketi, güneş ve 8 gezegen olarak dizayn edilmiştir. Gezegenler güneşe yakınlıklarına göre sıralı ve gerçek büyüklüklerine göre orantılı olarak modellenmiştir. Güneş sistemi modeli ta..
35,00TL
Vergiler Hariç:29,66TL
Antik Dünya Küresi Işıksız20 cm - 26cm - 30cm Boyut Seçenekleri.Dünyanın siyasi durumunu eskitme harita tekniği ile geçmişi ve bugünü bir arada sunan “Antik Küre”miz ofislerin vazgeçilmez bir aksesuarı niteliğindedir...
55,00TL
Vergiler Hariç:46,61TL
Gürbüz Antik Işıklı Dünya Küresi Işıklı Antik Dünya Küresi 20cm - 26cm - 30 cm Dünyanın siyasi durumunu eskitme harita tekniği ile geçmişi ve bugünü bir arada sunan “Işıklı Antik Küre” ofislerin, çocuk odalarının, sınıfların vazgeçilmez bir akses..
70,03TL
Vergiler Hariç:59,35TL
Gürbüz Işıklı Fiziki / Siyasi Yazılabilir Harita Dünya Küresi 30cm
Ücretsiz Kargo
Gürbüz Işıklı Fiziki / Siyasi Yazılabilir Dünya Küresi 30cmIşığı kapalı vaziyette yeryüzünün dağlarını, ovalarını, nehirlerini kısaca fiziki durumunu gösteren küremiz, ışığı yanınca dünya ülkelerini gösteren “Siyasi Küre” görümününe kavuşmaktadır. Ayrıca üzerine yazıp silinebilir özelliği il..
122,72TL
Vergiler Hariç:104,00TL
Gürbüz Işıklı Fiziki Siyasi Harita Dünya Küresi 20cm - 26cm - 30 cm Seçenekleri İle.Işığı kapalı vaziyette yeryüzünün dağlarını, ovalarını, nehirlerini kısaca fiziki durumunu gösteren küremiz, ışığı yanınca dünya ülkelerini gösteren “Siyasi Küre” görümününe kavuşmakt..
69,62TL
Vergiler Hariç:59,00TL
Siyasi Harita Dünya Küresi Işıksız 20 cm - 26cm - 30cmYeryüzündeki tüm ülkeleri, sınırlarını, başkentlerini, önemli şehirlerini kısaca siyasi durumlarını gösteren Dünya Küresi. Işıksız Dünya Küresi’’ ni hem gerçek bir eğitim materyali hemde şık bir aksesuar olarak kullanabilirsiniz...
70,00TL
Vergiler Hariç:59,32TL
Kumaş Takvim Mevsimler, Aylar, Günler, Hava Durumu Cırtlı Kumaş Takvim. 47x67 cm Boyutundadır.  Takvime Ait Günler, Aylar, Hava Durumu, Mevsimler ve Tarihler cırtlı olup Tak-Çıkar Özelliklidir. İlkokul anasınıfı ve özel eğitim sınıflarına uygundur...
85,00TL
Vergiler Hariç:78,70TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)