Menü
Sepet

Sosyal Bilgiler Eğitim Materyalleri

Sosyal Bilgiler Eğitim Materyalleri

Sosyal Bilgiler Eğitim Materyalleri

Sosyal bilgiler öğretim programına göre İlkokul Sosyal Bilgiler Dersi Konuları 7 Öğrenme Alanına Göre Şekillenmiştir.

Birey ve Toplum, Kültür ve Miras, İnsanlar, Yerler ve Çevreler, Bilim, Teknoloji ve Toplum, Üretim, Dağıtım ve Tüketim, Etkin Vatandaşlık, Küresel Bağlantılar. Sosyal bilgiler kazanımları için meb öğretim programını inceleyebilirsiniz.

Sitemizde ilkokul sosyal bilgiler dersinde kullanılan materyaller, eğitici oyunlar, eğitim materyalleri örneklerini inceleyebilirsiniz.

Sosyal bilgiler eğitim materyalleri listemize ulaşmak için kategorimize göz atın. Türkiye haritası, dünya küresi, harita materyalleri ve Sınıf Takvimi, Değerler Eğitimi Kitap Seti, Ülkemizi tanıtan Hikaye Kitapları ve daha fazla eğitici materyal için  Okhool.com'u ziyaret edin.


Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap
Ücretsiz Kargo
Atatürk KöşesiFilm Şeridi Temalı Atatürk Köşesi10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi 1 Adet Film Makinası1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası10 Adet Atatürk Köşesi FotoğrafıAtatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar çerçe..
150,00TL
Vergiler Hariç:127,12TL
Toli Games Bilgin Türkiye Zeka OyunuHarika bir aile ve grup oyunu olan Bilgin Türkiye oyunu size doyasıya eğlencenin kapılarını aralıyor. Soruyu gör, hızlı ol ve kartı kazan. Çocukların hem ülkemizin illerini, bölgelerini tanıyabileceği harita ve yön bilgisi kazanabilecekleri, ilişki kurma dikkat..
79,00TL
Vergiler Hariç:66,95TL
Dünya, Güneş ve Ay Modeli Dünya Güneş ve Ay Maketi Dünyanın ve ayın güneş etrafındaki hareketlerini inceleyin. Güneş ve ay tutulmalarını, gece gündüz oluşumunun nasıl olduğunu öğrenin. Önce Birleştir. Sonra Boya. Birleştir, Boya ve Keşfet. Proje ödevlerinde de kullanabileceğiniz 3 Boyutlu Dünya Gü..
24,00TL
Vergiler Hariç:20,34TL
Güneş Sistemi MaketiGüneş Sistemi Gezegenler ModeliGüneş sistemindeki gezegenleri birleştir, boya ve güneş sistemi modeli oluştur. Güneş sistemi maketi, güneş ve 8 gezegen olarak dizayn edilmiştir. Gezegenler güneşe yakınlıklarına göre sıralı ve gerçek büyüklüklerine göre orantılı olarak model..
35,00TL
Vergiler Hariç:29,66TL
Dünya Küresi Antik Küre - Işıksız20 cm - 26cm - 30cm Boyut Seçenekleri.Dünya küresi siyasi harita olarak tasarlanmıştır. Ayaklı antik küre, eskitme harita tekniği ile hem eğitim amaçlı hem de dekoratif olarak kullanılabilmektedir...
75,00TL
Vergiler Hariç:63,56TL
Dünya Küresi Antik Işıklı Küre20 cm - 26cm - 30cm Boyut Seçenekleri.Dünya küresi siyasi harita olarak tasarlanmıştır. Ayaklı ışıklı antik küre, eskitme harita tekniği ile hem eğitim amaçlı hem de dekoratif olarak kullanılabilmektedir...
95,00TL
Vergiler Hariç:80,51TL
Gürbüz Işıklı Fiziki / Siyasi Yazılabilir Dünya Küresi 30cm
Ücretsiz Kargo
Işıklı Dünya KüresiFiziki/Siyasi Yazılabilir Küre30 cm Boyutunda yaz-sil ayaklı küre. Işığı kapalı vaziyette yeryüzünün dağlarını, ovalarını, nehirlerini kısaca fiziki durumunu gösteren küre, ışığı yanınca dünya ülkelerini gösteren siyasi küre” görümününe kavuşmaktadır. Ayrıca üzerine yazıp ..
149,00TL
Vergiler Hariç:126,27TL
Işıklı Dünya Küresi Siyasi - Fiziki Işıklı Küre 20cm - 26cm - 30 cm seçenekleri İle.Işığı kapalı vaziyette yeryüzünün dağlarını, ovalarını, nehirlerini kısaca fiziki durumunu gösteren dünya küresi, ışığı yanınca dünya ülkelerini gösteren “siyasi küre” görümününe kavuş..
95,00TL
Vergiler Hariç:80,51TL
Dünya Küresi Ayaklı Işıksız Küre20 cm - 26cm - 30cmYeryüzündeki tüm ülkeleri, sınırlarını, başkentlerini, önemli şehirlerini kısaca siyasi durumlarını gösteren ayaklı Dünya küresi farklı boyut seçenekleri ile sizlerle. Işıksız Dünya Küresi’’'ni hem gerçek bir eğitim materyali hemde şık birdeko..
75,00TL
Vergiler Hariç:63,56TL
Kumaş Takvim Mevsimler, Aylar, Günler, Hava Durumu Cırtlı Kumaş Takvim. 47x67 cm Boyutundadır.  Takvime Ait Günler, Aylar, Hava Durumu, Mevsimler ve Tarihler cırtlı olup Tak-Çıkar Özelliklidir. İlkokul anasınıfı ve özel eğitim sınıflarına uygundur...
85,00TL
Vergiler Hariç:78,70TL
Saatli Takvim - Mevsim Şeridiİlkokul, okul öncesi ve özel eğitim sınıflarında ve çocuk odalarında kullanılabilecek saatli takvim ve mevsim şeridi.Çocuklar saatli takvim ile mevsimler ve ayları, günleri, ayın günlerini, hava durumunu ve saatleri interaktif olarak takip edip öğrenebilir.Saatli takvim ..
75,00TL
Vergiler Hariç:63,56TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)