Menü
Sepet

İade Koşulları

Okhool.com'dan satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde Okhool.com'a telefon, mesaj veya sitemizdeki iade formu ile başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.

Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.”

İade Aşamaları:

1) Telefon, mesaj veya İade Formu Doldurularak Bizi İade/Değişim İçin Bilgilendirin.

2) İadeniz Onaylandıktan iade edilmek istenen ürünleri kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ve promosyonlar ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak paketleyiniz.

3) Ürünü "Faturasıyla"  ve "İade Formu" ile beraber gönderiniz. İade Formu Yoksa Kısa Bir İade Dilekçesi Ekleyiniz.

4) Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir. Aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

5) Anlaşmalı Olduğumuz Kargo İle İade Kodunu Kullanarak İade Edilecek Ürünü Bize Gönderin.

6) İade Şartlarına Uygun Ürün Tarafımızca Teslim Alındıktan Sonra En Kısa Zamanda Ürün Bedeli Tarafınıza İade Edilecektir.

Kargo Bilgileri:

Ürün iade ve değişim işlemlerinde ürünlerinizi  471826961 alıcı kodu ile Yurtiçi Kargo'ya teslim edebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti müşteriye aittir.

Geri Ödeme

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak alışverişinizin yapıldığı kredi kartına iade edilir.

İade bedelinizin kartınıza ulaşması, ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

Online İade

Ödeme online ve kredi/banka kartı kullanarak yapılmış ise tutar iadesi, ödeme için kullandığınız kartınıza, ödeme türünüze uygun olarak, bankanızın online ödeme sistemi üzerinden yapılacaktır.

Bankaların süreç ve uygulamalarına göre iadenizin kartınıza yansıması 3-5 iş gününü bulabilmektedir.

İade bedeli, kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.


Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler ve hizmetler aşağıdaki gibidir:

·  Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler (Chipgold, ziynet altın ile diğer altın ürünleri).

·  Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler

·  Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler

·  Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler (Fidan vb.)

·  Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar

·  Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek - içecek tedariği ve eğlence veya dinlenme amacına yönelik hizmetler

·  Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar (Telefon kontör siparişleri, dijital kodlar vb.)

·  Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler (Montaj vb.)


Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Aksi halde iade alınamamaktadır:

  • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Bilgisayar sarf malzemeleri (Toner, kartuş, şerit vb. her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler)
  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (İç çamaşırı,mayo,kozmetik,kulaklık vb.).
  • Kurulum gerektiren ürünler mutlaka yetkili servis tarafından açılmalı ve kurulumu yapılmalıdır. Yetkili servis dışında açılan ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir. Servis kurulumu esnasında üründe sorun tespit edilirse tutanak ile değişim/iade işlemleri yapılabilir.