Menü
Sepet

Akıl ve Zeka Oyunları

Akıl ve Zeka Oyunu

Zeka Oyunu Nedir?

Zekâ oyunu; akıl yürütebilme, hızlı düşünebilme, verilen ipuçlarını değerlendirebilme ve yaratıcı düşünebilme gibi becerileri kullanarak oynanabilen ve çözülebilen sorular olarak tanımlanmaktadır. Zekâ oyunu kendi içinde sayısal, görsel, mantık, sözel, mantık, dikkat gibi kategorilere ayrılır. #zekaoyununedir

Akıl ve Zeka Oyunu Hangi Yaşta Oynanır?

Zeka Oyunu erken çocukluk dönemi itibariyle anne ve baba eşliğinde oynanmaya başlanabilir. İlkokul ve Ortaokul kademesinde Akıl ve Zekâ Oyunlarının oynanması çocukların zihinsel, görsel, algı, mantık, dikkat gibi becerilerinin gelişiminde önemli rol oynar. Akıl oyunu yetişkinler için de hem eğlence, hem stres atma amaçlı oynanabilir. Ayrıca bulmaca, su doku çözme gibi akıl  egzersizlerinin alzheimer gibi hastalıkları önlenmesinde faydalı olduğu bilinmektedir. Kısacası zekâ oyunu, akıl oyunu her zaman ve her yaşta oynanabilir.

Zekâ oyunu her yaştan birey için bilişsel becerilerin gelişimini sağlamasının en büyük şartı, düzenli oynanmasıdır. Belki de her gün çözeceğiniz bir mantık sorusu, problemlere farklı açılardan yaklaşabilmenize yardımcı olacaktır.

Zeka Oyunu Faydası Nedir?

Zeka oyunları hem çocuklar hem de büyükler için hafıza gelişimine, konuşma ve iletişim kurma becerilerine büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca akıl oyunu, her yaştan bireyin farklı alanlarda kendini tanımasına ve eksik yönlerini keşfetmesine yardımcı olmaktadır.

Zekâ oyunu erken çocukluk döneminden başlayarak herkes için keyifli ve farklı alanlarla bağ kurabileceği bir deneyim alanıdır. Arkadaşlarınızla, yakınlarınızla, öğrencilerinizle ya da sadece tek başınıza bile çözebileceğiniz zekâ oyunları, eğlenceli ve öğreticidir.

Matematik İle İlgili Zeka Oyunları Nelerdir?

Matematik becerilerinin gelişimi için akıl yürütme, zihinden hesaplama, strateji, 3 boyutlu düşünme, görsel ve uzamsal algı gibi becerilerin gelişmesi gerekir. Bu becerileri içeren  oyunlar matematik becerilerinin de gelişmesine katkı sağlayacaktır. Mangala, dama, surakarta, beş nokta, abbalone gibi zeka oyunları bu tarz oyunlar içerisinde sayılabilir.

Okul Öncesi Akıl Oyunları Nelerdir?

Okul öncesi çocuklar için daha çok görsel hafıza, dikkat geliştirme, koordinasyon becerileri, dil ve konuşma becerilerini geliştirici zeka oyunu tercih edilebilir. Denge, şekil üretme, equilibrio, kule ve bardak oyunları, okul öncesi akıl oyunu ve zeka oyunu için tercih edilebilecek türde oyunlar arasında yer alır.

Meb Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvalarında oynanılan Akıl Oyunları Nelerdir?

İlkokul ve ortaokul akıl oyunu - zeka oyunu turnuvalarında genellikle mangala, pentago, q-bitz (küpler) , equilibrio, kulami, reversi oyunları oynanmaktadır.

Birbirinden eğlenceli akıl ve zeka oyunu satın almak için uygun fiyat ve kalite güvencesi ile Okhool.com'u güvenle tercih edebilirsiniz.

125 Parça Ahşap Tangram Eğitici OyuncakTangram içerisinde 125 adet farklı renkler ve şekillerde ahşap parçalar ve 1 adet örnek yapım kılavuzu bulunur. Yapım kılavuzu ile tangram şekilleri ve çözümlerini görebilirsiniz. 125 adet değişik tangram parçaları ile hayal gücünüzü kullanarak tangram hayvan ..
51,92TL
Vergiler Hariç:44,00TL
Ahşap Blok Tetris Zeka Oyunu Ahşap Blok oyunu toplam 41 adet ahşap parçadan oluşmaktadır. Nostaljik tetris geri döndü. Ama bu sefer teknolojik değil doğal. Karşınızda ahşap tetris zeka oyunu. Ahşap Blok Tangram şekilleri kavrama, analitik düşünme, problem çözme, strateji geliştirme ve dikkat bec..
39,00TL
Vergiler Hariç:33,05TL
Ahşap Çarpım TablosuÇarpım tablosu alıştırmaları için eğitici ahşap çarpım tablosu. Renkli pulların ön yüzünde çarpma işlemleri, arka yüzünde cevapları bulunmaktadır. Ahşap çarpım tablosu ile aynı zamanda ritmik sayma çalışmaları da yapılabilmektedir. Çarpım tablosunun mantığını kavramaya yardımcı o..
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Ahşap Denge Oyunu - Jenga Jenga Denge Oyunu 54 Parça Denge oyunu el ve kas becerilerini geliştirir. Denge oyunu, yüksek konsantrasyon ve dikkat gerektirdiğinden koordinasyon ve dikkat becerilerini geliştirir. Ahşap denge oyunu en az iki en çok 6 kişiyle oynanabilir. Denge Oyunu Kuralları? Jenga O..
20,00TL
Vergiler Hariç:16,95TL
Ahşap Tangram 60 ParçaZeka Oyunu Kutu içerisinde 60 adet farklı renkler ve şekillerde ahşap parçalar ve 1 adet örnek yapım kılavuzu bulunur. 60 adet değişik tangram parçaları ile hayal ettiğiniz şekilleri, hayvanları, araçları, çiçekleri veya geometrik şekilleri ortaya çıkarabilirsiniz. ..
35,00TL
Vergiler Hariç:29,66TL
Bak Bul - Look Look Akıl ve Zeka OyunuBak Bul oyunu 4 yaş ve üzeri çocuklar için bağlantısal düşünme, odaklanma, konsantrasyon, matematik becerilerini geliştiren, 2 - 8 oyuncu ile oynanabilen harika bir oyundur.Bak bul oyununu temel amacı oyun kartlarının arkasında yazan harflerle ilk önce B..
35,00TL
Vergiler Hariç:29,66TL
Çarpım Tablosu ve Ritmik Sayma Panosu  *Şeffaf Cepli Kumaş Pano *Ürün Boyutu 55x75 cm *Ürün İçeriği : 1 Adet Kumaş Pano ve 1 Adet Çarpım Tablosu Kart Seti Kart Destesi İçeriği : 1'den 10'a Kadar Çarpım Tablosu Kartları Mevcuttur. Ön Yüzde Çarpma İş..
80,00TL
Vergiler Hariç:67,80TL
Fırlat Yakala Koordinasyon ve Refleks Oyunu Çekirdek Zeka Fırlat Yakala Oyunu Oyun gövdesinde parmakların sabitlenmesi için özel tasarlanmış tutma noktalarından parmaklar geçirilir ve parmaklar sabitlenir. Oyunun kutusunda iki adet top bulunmaktadır. Oyuncular oyun gövdesinden birer adet alır ve ..
55,00TL
Vergiler Hariç:46,61TL
Geometri TahtasıMatematiksel kavramların somutlaştırılmasında kullanılan bir materyaldir.Temel geometri kavramlarının öğretilmesinde büyük yarar sağlar.Öğrenciler plastik çivilere lastikler geçirerek çeşitli şekiller elde eder, yorumlar, özelliklerini kıyaslar v..
7,32TL
Vergiler Hariç:6,78TL
Görsel Çarpım Tablosu Kartları Arkalı Önlü Görsel Çarpım Tablosu Kartları. 2'den 9'a Kadar Olan Çarpmalar Mevcuttur. Toplam 80 Kart.2'şer Çarpım Tablosu Kiraz, 3'er Çarpma Üçgen, 4'er Çarpma Kelebek, 5'er Çarpma El , 6'şar Çarpma Karınca, 7'şer Çarpma Pamuk Prenses, 8'er Çarpma Ahtapot, 9'ar Çarpma..
25,00TL
Vergiler Hariç:21,19TL
Hedef 5 Akıl ve Zeka Oyunu Hedef 5 Oyunu Nasıl Oynanır?İki kişi arasında oynanan rekabete dayalı strateji oyunudur. Hedef 5 oyunu 28 adet kırmızı ve 28 adet mavi  pul ile oynanan bir oyundur.Hedef 5 Oyunu 8 adet sutün ile oynanan bir oyundur.Sırası gelen oyuncu ahşap pulları 8 boş yerden..
40,00TL
Vergiler Hariç:33,90TL
Küpler Q-Bitz Görsel Beceri KüpleriZeka OyunuKüpler, Görsel algıyı, Parça-bütün algısını ve Şekil-zemin algısını geliştirir.     Q-bitz Küpler  Zeka Oyunu Nasıl Oynanır?3 farklı oynama şekli ile oynanabilir. Oyuncular tablalarındaki birbirinin aynı olan 16 küpü dışarı çıkarır..
70,80TL
Vergiler Hariç:60,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 24 (2 Sayfa)