Menü
Sepet

Akıl ve Zeka Oyunları

Akıl ve Zeka Oyunları

Zeka Oyunu Nedir?

Zekâ oyunu; akıl yürütebilme, hızlı düşünebilme, verilen ipuçlarını değerlendirebilme ve yaratıcı düşünebilme gibi becerileri kullanarak oynanabilen ve çözülebilen sorular olarak tanımlanmaktadır. Zekâ oyunu kendi içinde sayısal, görsel, mantık, sözel, mantık, dikkat gibi kategorilere ayrılır. #zekaoyununedir

Akıl ve Zeka Oyunu Hangi Yaşta Oynanır?

Zeka Oyunu erken çocukluk dönemi itibariyle anne ve baba eşliğinde oynanmaya başlanabilir. İlkokul ve Ortaokul kademesinde Akıl ve Zekâ Oyunlarının oynanması çocukların zihinsel, görsel, algı, mantık, dikkat gibi becerilerinin gelişiminde önemli rol oynar. Akıl oyunu yetişkinler için de hem eğlence, hem stres atma amaçlı oynanabilir. Ayrıca bulmaca, su doku çözme gibi akıl  egzersizlerinin alzheimer gibi hastalıkları önlenmesinde faydalı olduğu bilinmektedir. Kısacası zekâ oyunu, akıl oyunu her zaman ve her yaşta oynanabilir.

Zekâ oyunu her yaştan birey için bilişsel becerilerin gelişimini sağlamasının en büyük şartı, düzenli oynanmasıdır. Belki de her gün çözeceğiniz bir mantık sorusu, problemlere farklı açılardan yaklaşabilmenize yardımcı olacaktır.

Zeka Oyunu Faydası Nedir?

Zeka oyunları hem çocuklar hem de büyükler için hafıza gelişimine, konuşma ve iletişim kurma becerilerine büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca akıl oyunu, her yaştan bireyin farklı alanlarda kendini tanımasına ve eksik yönlerini keşfetmesine yardımcı olmaktadır.

Zekâ oyunu erken çocukluk döneminden başlayarak herkes için keyifli ve farklı alanlarla bağ kurabileceği bir deneyim alanıdır. Arkadaşlarınızla, yakınlarınızla, öğrencilerinizle ya da sadece tek başınıza bile çözebileceğiniz zekâ oyunları, eğlenceli ve öğreticidir.

Matematik İle İlgili Zeka Oyunları Nelerdir?

Matematik becerilerinin gelişimi için akıl yürütme, zihinden hesaplama, strateji, 3 boyutlu düşünme, görsel ve uzamsal algı gibi becerilerin gelişmesi gerekir. Bu becerileri içeren  oyunlar matematik becerilerinin de gelişmesine katkı sağlayacaktır. Mangala, dama, surakarta, beş nokta, abbalone gibi zeka oyunları bu tarz oyunlar içerisinde sayılabilir.

Okul Öncesi Akıl Oyunları Nelerdir?

Okul öncesi çocuklar için daha çok görsel hafıza, dikkat geliştirme, koordinasyon becerileri, dil ve konuşma becerilerini geliştirici zeka oyunu tercih edilebilir. Denge, şekil üretme, equilibrio, kule ve bardak oyunları, okul öncesi akıl oyunu ve zeka oyunu için tercih edilebilecek türde oyunlar arasında yer alır.

Meb Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvalarında oynanılan Akıl Oyunları Nelerdir?

İlkokul ve ortaokul akıl oyunu - zeka oyunu turnuvalarında genellikle mangala, pentago, q-bitz (küpler) , equilibrio, kulami, reversi oyunları oynanmaktadır.

Birbirinden eğlenceli akıl ve zeka oyunu satın almak için uygun fiyat ve kalite güvencesi ile Okhool.com'u güvenle tercih edebilirsiniz.

125 Parça Ahşap Tangram, eğitici oyuncak.Tangram içerisinde 125 adet farklı renkler ve şekillerde ahşap parçalar ve 1 adet örnek yapım kılavuzu bulunur. Yapım kılavuzu ile tangram şekilleri ve çözümlerini görebilirsiniz. 125 adet değişik tangram parçaları ile hayal gücünüzü kullanarak tangram hayvan..
110,06TL
Vergiler Hariç:93,27TL
Ahşap Çarpım Tablosu Oyunu.Çarpım tablosu alıştırmaları için eğitici ahşap çarpım tablosu oyunu. Çarpım tablosu oyununda renkli pulların ön yüzünde çarpma işlemleri, arka yüzünde cevapları bulunmaktadır. Ahşap çarpım tablosu ile aynı zamanda ritmik sayma çalışmaları da yapılabilmektedir. Çarpım tabl..
115,93TL
Vergiler Hariç:98,24TL
Jenga Denge Oyunu 54 parçadan oluşmaktadır. Denge oyunu el ve kas becerilerini geliştirir. Denge oyunu, yüksek konsantrasyon ve dikkat gerektirdiğinden koordinasyon ve dikkat becerilerini geliştirir. Ahşap denge jenga oyunu en az iki en çok 6 kişiyle oynanabilir. Denge Oyunu Kuralları? Jenga Oyunu N..
67,83TL
Vergiler Hariç:57,48TL
Ahşap Tangram, 60 parçadan oluşmaktadır. Kutu içerisinde 60 adet farklı renkler ve şekillerde ahşap parçalar ve 1 adet örnek yapım kılavuzu bulunur. 60 adet değişik tangram parçaları ile hayal ettiğiniz şekilleri, hayvanları, araçları, çiçekleri veya geometrik şekilleri ortaya çıkarabilir..
70,99TL
Vergiler Hariç:60,16TL
Toli Games Bilgin Türkiye Zeka OyunuHarika bir aile ve grup oyunu olan Bilgin Türkiye oyunu size doyasıya eğlencenin kapılarını aralıyor. Soruyu gör, hızlı ol ve kartı kazan. Çocukların hem ülkemizin illerini, bölgelerini tanıyabileceği harita ve yön bilgisi kazanabilecekleri, ilişki kurma dikkat ve..
173,42TL
Vergiler Hariç:146,97TL
Çarpım Tablosu ve Ritmik Sayma Panosu. Çarpım tablosu ezberleme çalışmaları ve ritmik saymalar yapabileceğiniz pano, çarpım tablosu kartları ile birlikte geliyor.Evde ve okullarda kullanılan çarpım tablosu ve ritmik sayma panosu Türkiye'de ilk ve tek olarak Okhool.com'da. Çarpım tablosu panosu il..
132,07TL
Vergiler Hariç:111,92TL
Dikkatli Parmaklar Dikkat ve Beceri Oyunu.Okul öncesi çocukların için dikkat ve beceri gelişimini destekleyen Dikkatli Parmaklar oyunu, parmaklara geçirilen renkli toka - lastikler ile oynanan harika bir oyundur. El ve göz koordinasyon becerileri, dikkat ve odaklanma becerileri, renk eşleme, ince mo..
72,03TL
Vergiler Hariç:61,05TL
Fırlat Yakala Koordinasyon ve Refleks Oyunu Çekirdek Zeka Fırlat Yakala Oyunu Oyun gövdesinde parmakların sabitlenmesi için özel tasarlanmış tutma noktalarından parmaklar geçirilir ve parmaklar sabitlenir. Oyunun kutusunda iki adet top bulunmaktadır. Oyuncular oyun gövdesinden birer adet alır ve kar..
110,06TL
Vergiler Hariç:93,27TL
Geçmeli Renkli Küpler 100 Adet.Renkli birim küpler 10 renk toplam 100 adet küpten oluşmaktadır. Boyutu 2 cm dir. Geçmeli Birim Küpler matematik uygulamalarında örüntü, dört işlem, birlik onluk yüzlük kavramı, geometrik şekiller öğretimi gibi pek çok farklı oyun ve etkinlikte kullanılabilmektedi..
192,09TL
Vergiler Hariç:162,79TL
Geometri TahtasıMatematiksel kavramların somutlaştırılmasında kullanılan bir materyaldir.Temel geometri kavramlarının öğretilmesinde büyük yarar sağlar.Öğrenciler plastik çivilere lastikler geçirerek çeşitli şekiller elde eder, yorumlar, özelliklerini kıyaslar ve şekillerin..
29,06TL
Vergiler Hariç:24,62TL
Görsel Çarpım Tablosu Kartları Arkalı Önlü Görsel Çarpım Tablosu Kartları. 2'den 9'a Kadar Olan Çarpmalar Mevcuttur. Toplam 80 Kart.2'şer Çarpım Tablosu Kiraz, 3'er Çarpma Üçgen, 4'er Çarpma Kelebek, 5'er Çarpma El , 6'şar Çarpma Karınca, 7'şer Çarpma Pamuk Prenses, 8'er Çarpma Ahtapot, 9'ar Çarpma ..
51,36TL
Vergiler Hariç:43,52TL
Kelime Tombalası.Hecematik 1.Sınıf Kelime Tombalası.Hecematik Kelime Tombalası 1. sınıf harf, kelime ve hece çalışmaları, eğlenceli okuma yazma etkinlikleri ve okuma pekiştirme için harika bir oyun.Hecematik Kelime Tombalası 1.sınıf Elakin sistemine göre tasarlanmış ve renklerle kodlanmıştır. 1. G..
66,04TL
Vergiler Hariç:55,97TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 27 (3 Sayfa)