Menü
Sepet

Fen Eğitim Materyalleri

Eğitici fen eğitim materyalleri uygun fiyatlarla okhool.com'da.

Organ panosu, iskelet sistemi panosu, dünya güneş ve ay modeli, çim adam, 3 boyutlu insan vücudu atlası, deney malzemeleri, eğitici poster ve afişler en çok beğenilen fen eğitim materyalleri arasında yer almaktadır.

Fen Bilimleri dersi ilkokul 3. sınıftan itibaren öğrencilere verilmektedir. Bu dersin temel amaçları Meb Fen bilimleri dersi öğretim programında şu şekilde ifade edilmektedir.

1. Astronomi, biyoloji, fizik, kimya, yer ve çevre bilimleri ile fen ve mühendislik uygulamaları hakkında temel bilgiler kazandırmak.

2. Doğanın keşfedilmesi ve insan-çevre arasındaki ilişkinin anlaşılması sürecinde, bilimsel süreç becerileri ve bilimsel araştırma yaklaşımını benimseyip bu alanlarda karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek.

3. Birey, çevre ve toplum arasındaki karşılıklı etkileşimi fark ettirmek; toplum, ekonomi ve doğal kaynaklara ilişkin sürdürülebilir kalkınma bilincini geliştirmek.

4. Günlük yaşam sorunlarına ilişkin sorumluluk alınmasını ve bu sorunları çözmede fen bilimlerine ilişkin bilgi, bilimsel süreç becerileri ve diğer yaşam becerilerinin kullanılmasını sağlamak.

5. Fen bilimleri ile ilgili kariyer bilinci ve girişimcilik becerilerini geliştirmek.

6. Bilim insanlarınca bilimsel bilginin nasıl oluşturulduğunu, oluşturulan bu bilginin geçtiği süreçleri ve yeni araştırmalarda nasıl kullanıldığını anlamaya yardımcı olmak.

7. Doğada ve yakın çevresinde meydana gelen olaylara ilişkin ilgi ve merak uyandırmak, tutum geliştirmek.

8. Bilimsel çalışmalarda güvenliğin önemini fark ettirerek güvenli çalışma bilinci oluşturmak.

9. Sosyobilimsel konuları kullanarak muhakeme yeteneği, bilimsel düşünme alışkanlıkları ve karar verme becerileri geliştirmek.

10. Evrensel ahlak değerleri, millî ve kültürel değerler ile bilimsel etik ilkelerinin benimsenmesini sağlamak.

Bu amaçlar doğrultusunda Fen Bilgisi Dersi Konu Alanları Aşağıdaki Gibi Dağılmaktadır.

İlkokul Fen Konuları Nelerdir?

Meb Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programına göre ilkokul 3 fen bilimleri üniteleri aşağıdaki gibidir.

 • Gezegenimizi Tanıyalım

 • Beş Duyumuz

 • Kuvveti Tanıyalım

 • Maddeyi Tanıyalım

 • Çevremizdeki Işık ve Sesler

 • Canlılar Dünyasına Yolculuk

 • Elektrikli Araçlar

Meb Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programına göre ilkokul 4 fen bilimleri üniteleri aşağıdaki gibidir.

 • Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri

 • Besinlerimiz

 • Kuvvetin Etkileri

 • Maddenin Özellikleri

 • Aydınlatma ve Ses Teknolojileri

 • İnsan ve Çevre

 • Basit Elektrik Devreleri

Fen Köyü.3. ve 4. Sınıf Fen Bilimleri Hikaye Seti.Fen bilimleri öyküleri ve değerlendirme testi ile ilkokul 3. ve 4.sınıf fen konuları anlatılıyor.Fen Bilimleri Öyküleri.Kumsaldaki Adam.Dönen Küreler.Besin Tanıma Robotu.Beş Duyu.Kuvvetli Gemi.Maddenin Halleri.Gece Aydın.Ses ve Ötesi.Çevre Temizliği...
209,00TL
Vergiler Hariç:190,00TL
Güneş Sistemi ve Gezegenler.Eğitici Magnet Set. Güneş sistemini keşfetmeyi eğlenceli hale getiren magnet set içeriğinde tüm gezegenler, ay ve sevimli uzay nesneleri bulunmaktadır.22 parça ve 1 adet bilgi kartından oluşan Güneş sistemi magnet eğitici set, gezegenlerin büyüklük sıralaması dikkate ..
79,00TL
Vergiler Hariç:65,83TL
Güneş Sistemi Maketi. Gezegenler Modeli.Güneş sistemindeki gezegenleri birleştir, boya ve güneş sistemi modeli oluştur. Güneş sistemi maketi, güneş ve 8 gezegen olarak dizayn edilmiştir. Gezegenler güneşe yakınlıklarına göre sıralı ve gerçek büyüklüklerine göre orantılı olarak modellenm..
120,00TL
Vergiler Hariç:100,00TL
İskelet Maketi.Hareketli İskelet Maketi.25 cm boyunda ofset baskılı mukavva eğitici-öğretici iskelet sistemi maketi...
35,00TL
Vergiler Hariç:29,17TL
İskelet Maketi.Hareketli İskelet Maketi.90 cm boyunda ofset baskılı mukavva eğitici-öğretici iskelet sistemi maketi...
75,00TL
Vergiler Hariç:62,50TL
İskelet Sistemi Panosu. İnsan vücudundaki kemiklerin yerlerini, şekillerini,isimlerini ve işlevlerini tanıtmak için tasarlanmış eğlenceli aktivite materyali. Pano boyutları: 60 x 100 cm Çocuk İskelet sistemi panosundaki renkli çizgilerle kemik kartlarını doğru yere yerleştirebilir, renk..
348,74TL
Vergiler Hariç:317,03TL
Vücudumuz İç Organlar Panosu. Organlar Panosu.Cırtlı özelliği sayesinde çocuklar organları çıkarıp tekrar yerlerine yerleştirebilir. Vücudumuzdaki organları öğrenebilirler. İç organlar panosunu ile Hem eğlenip hemde vücudumuzu tanıma imkanı bulurlar. Ölçüsü 63 x 73 cm'dir. Keçe kumaştan üretilmiştir..
325,97TL
Vergiler Hariç:296,34TL
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)