Menü
Sepet

Fen Eğitim Materyalleri

Eğitici fen eğitim materyalleri uygun fiyatlarla okhool.com'da.

Organ panosu, iskelet sistemi panosu, dünya güneş ve ay modeli, çim adam, 3 boyutlu insan vücudu atlası, deney malzemeleri, eğitici poster ve afişler en çok beğenilen fen eğitim materyalleri arasında yer almaktadır.

Fen Bilimleri dersi ilkokul 3. sınıftan itibaren öğrencilere verilmektedir. Bu dersin temel amaçları Meb Fen bilimleri dersi öğretim programında şu şekilde ifade edilmektedir.

1. Astronomi, biyoloji, fizik, kimya, yer ve çevre bilimleri ile fen ve mühendislik uygulamaları hakkında temel bilgiler kazandırmak.

2. Doğanın keşfedilmesi ve insan-çevre arasındaki ilişkinin anlaşılması sürecinde, bilimsel süreç becerileri ve bilimsel araştırma yaklaşımını benimseyip bu alanlarda karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek.

3. Birey, çevre ve toplum arasındaki karşılıklı etkileşimi fark ettirmek; toplum, ekonomi ve doğal kaynaklara ilişkin sürdürülebilir kalkınma bilincini geliştirmek.

4. Günlük yaşam sorunlarına ilişkin sorumluluk alınmasını ve bu sorunları çözmede fen bilimlerine ilişkin bilgi, bilimsel süreç becerileri ve diğer yaşam becerilerinin kullanılmasını sağlamak.

5. Fen bilimleri ile ilgili kariyer bilinci ve girişimcilik becerilerini geliştirmek.

6. Bilim insanlarınca bilimsel bilginin nasıl oluşturulduğunu, oluşturulan bu bilginin geçtiği süreçleri ve yeni araştırmalarda nasıl kullanıldığını anlamaya yardımcı olmak.

7. Doğada ve yakın çevresinde meydana gelen olaylara ilişkin ilgi ve merak uyandırmak, tutum geliştirmek.

8. Bilimsel çalışmalarda güvenliğin önemini fark ettirerek güvenli çalışma bilinci oluşturmak.

9. Sosyobilimsel konuları kullanarak muhakeme yeteneği, bilimsel düşünme alışkanlıkları ve karar verme becerileri geliştirmek.

10. Evrensel ahlak değerleri, millî ve kültürel değerler ile bilimsel etik ilkelerinin benimsenmesini sağlamak.

Bu amaçlar doğrultusunda Fen Bilgisi Dersi Konu Alanları Aşağıdaki Gibi Dağılmaktadır.

İlkokul Fen Konuları Nelerdir?

Meb Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programına göre ilkokul 3 fen bilimleri üniteleri aşağıdaki gibidir.

 • Gezegenimizi Tanıyalım

 • Beş Duyumuz

 • Kuvveti Tanıyalım

 • Maddeyi Tanıyalım

 • Çevremizdeki Işık ve Sesler

 • Canlılar Dünyasına Yolculuk

 • Elektrikli Araçlar

Meb Fen Bilimleri Dersi Öğretim Programına göre ilkokul 4 fen bilimleri üniteleri aşağıdaki gibidir.

 • Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri

 • Besinlerimiz

 • Kuvvetin Etkileri

 • Maddenin Özellikleri

 • Aydınlatma ve Ses Teknolojileri

 • İnsan ve Çevre

 • Basit Elektrik Devreleri

Çim AdamBirbirinden Farklı Çim Adam Modelleri, Eğlenceli Karakterler ile Karşınızda Çim Adam-Çimo.Çim Adam Nasıl Sulanır?Başlangıç için 4 dakika su dolu bir kapta bekletiniz. Daha sonra Çim adamlar, sabah ve akşam olmak üzere 2 defa sulanmalıdır. Güneş gören sıcak bir yerde bulundurunuz. Not: Ürün r..
5,00TL
Vergiler Hariç:4,24TL
Dünya, Güneş ve Ay Modeli Dünya Güneş ve Ay Maketi Dünyanın ve ayın güneş etrafındaki hareketlerini inceleyin. Güneş ve ay tutulmalarını, gece gündüz oluşumunun nasıl olduğunu öğrenin. Önce Birleştir. Sonra Boya. Birleştir, Boya ve Keşfet. Proje ödevlerinde de kullanabileceğiniz 3 Boyutlu Dünya Gü..
35,00TL
Vergiler Hariç:29,66TL
Güneş Sistemi Maketi. Gezegenler Modeli.Güneş sistemindeki gezegenleri birleştir, boya ve güneş sistemi modeli oluştur. Güneş sistemi maketi, güneş ve 8 gezegen olarak dizayn edilmiştir. Gezegenler güneşe yakınlıklarına göre sıralı ve gerçek büyüklüklerine göre orantılı olarak modellenm..
40,00TL
Vergiler Hariç:33,90TL
İnsan Vücudu Atlası 3 Boyutlu İnsan Vücudu Atlası 3 Boyutlu
Ücretsiz Kargo Tükendi
3 Boyutlu İnsan Vücudu Atlası Organlar, Sinir Sistemi, Kas Sistemi, İskelet Sistemi, Dolaşım Sistemi, Sindirim ve Boşaltım Sistemi.3 Boyutlu İnsan Vücudu Atlası ile vücudumuzu tanımak ve anlamak çok kolay! Deri, kas, sinir, iskelet, dolaşım, solunum, sindirim ve boşaltım sistemlerini şeffaf as..
200,01TL
Vergiler Hariç:185,19TL
İskelet MaketiHareketli İskelet Maketi25 cm boyunda ofset baskılı mukavva eğitici-öğretici iskelet sistemi maketi...
9,00TL
Vergiler Hariç:7,63TL
İskelet MaketiHareketli İskelet Maketi90 cm boyunda ofset baskılı mukavva eğitici-öğretici iskelet sistemi maketi...
29,90TL
Vergiler Hariç:25,34TL
İskelet Sistemi Keçe Pano İskelet Sistemi Keçe Pano
Ücretsiz Kargo Tükendi
İskelet Sistemi Panosu İnsan vücudundaki kemiklerin yerlerini, şekillerini,isimlerini ve işlevlerini tanıtmak için tasarlanmış eğlenceli aktivite materyali. Pano boyutları: 60 x 100 cm Çocuk İskelet sistemi panosundaki renkli çizgilerle kemik kartlarını doğru yere yerleştirebilir,..
130,00TL
Vergiler Hariç:120,37TL
Vücudumuz İç Organlar Panosu - Tox Vücudumuz İç Organlar Panosu - Tox
Ücretsiz Kargo
Vücudumuz İç Organlar Panosu Tox Organlar Panosu Cırtlı özelliği sayesinde çocuklar organları çıkarıp tekrar yerlerine yerleştirebilir. Vücudumuzdaki organları öğrenebilirler. İç organlar panosunu ile Hem eğlenip hemde vücudumuzu tanıma imkanı bulurlar. Ölçüsü 63 x 73 cm'dir. Keçe kumaştan üreti..
120,00TL
Vergiler Hariç:111,11TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)