Menü
Sepet

Hayat Bilgisi Materyalleri

Hayat Bilgisi Eğitim Materyalleri.

İlkokul hayat bilgisi konuları ile ilgili eğitici materyaller ve kitaplar okhool.com'da.

Hayat Bilgisi Konuları Nelerdir?

Hayat Bilgisi, öğrencilerin hayata hazırlandığı yaşadığı çevre ve Dünya ile ilgili bilgileri almaya başladığı önemli bir derstir. Çocuklar doğayı ve diğer canlıları tanırlar. Mevsimler ve takvimi öğrenirler. Atatürk'ün Hayatı, Güvenli Hayat, Milli ve Dini Günler, Kültürel Miras, Üretim Faaliyetleri de İlkokul 1, 2, 3, Hayat Bilgisi dersi konularındandır.

Hayat Bilgisi dersinde çocuklar ilkokul 1.sınıf dan itibaren sorumluluklarını, tasarrufu, planlı olmayı, kişisel bakımı, sağlık ve temizliği, acil durumlarda yapılması gerekenleri, milli birlik ve beraberlik duygularını da öğrenmekte ve geliştirmektedirler.

İlkokul seviyesinde ülkemizi, doğal afetleri, dünya güneş ve ayı genel hatları ile anlamaya çalışırlar. Daha sonra bu konular sosyal bilgiler dersinde ayrıntılı şekilde öğrenilecektir.

Hayat Bilgisi Materyalleri Nelerdir?

Hayat bilgisi eğitim materyalleri olarak mevsim köşesi, mevsim şeridi, Atatürk köşesi, eğitici saat, Türkiye Haritası, Dünya Haritası gibi eğitici materyalleri sayabiliriz. Daha fazla eğitim materyalleri için okhool.com ve instagram sayfamızı takip edin.


Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
95,37TL
Vergiler Hariç:80,83TL
Atatürk Köşesi.Film Şeridi Temalı Atatürk Köşesi.10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi. 1 Adet Film Makinası.1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası.10 Adet Atatürk Köşesi Fotoğrafı.Atatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar..
225,00TL
Vergiler Hariç:190,68TL
Atatürk Köşesi Fotoğrafları.10 Adet Atatürk Köşesi Fotoğrafı.Atatürk Köşesi için özel olarak seçilen Atatürk fotoğraflarından oluşan 10 adet fotoğraf baskı.Fotoğraf kağıdına stüdyo baskı olan Atatürk Fotoğrafları boyutları 10x15cm veya 13x18 cm seçenekleri ile stoklarda...
39,00TL
Vergiler Hariç:33,05TL
Bilkart. İlkokul Konuları Özet Not Defteri.İlkokul 2. Sınıf, 3. Sınıf Türkçe konuları, Matematik konuları ve Hayat Bilgisi Konu Özetleri. Çarpim tablosu, Ritmik sayma, Es anlamlı kelimeler, Zit anlamlı kelimeler, Es sesli kelimeler, Geometrik Cisimler, İngilizce sayilar, İngilizce renkler, Zaman kav..
17,61TL
Vergiler Hariç:14,92TL
Çim AdamBirbirinden Farklı Çim Adam Modelleri, Eğlenceli Karakterler ile Karşınızda Çim Adam-Çimo.Çim Adam Nasıl Sulanır?Başlangıç için 4 dakika su dolu bir kapta bekletiniz. Daha sonra Çim adamlar, sabah ve akşam olmak üzere 2 defa sulanmalıdır. Güneş gören sıcak bir yerde bulundurunuz. Not: Ürün r..
7,34TL
Vergiler Hariç:6,22TL
Eğitici Çocuk Duvar Saati.25 cm Ahşap Çocuk Duvar Saati.Çocuklar için özel olarak tasarlanan ve saatleri okumayı kolaylaştıran, kolay okunan çocuk duvar saati. Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Canlı ve dikkat çekici renkleri ile çocuk odalarında, okullarda, sınıflarda zevkle k..
75,00TL
Vergiler Hariç:63,56TL
Eğitici Çocuk Duvar Saati.25 cm Ahşap Çocuk Duvar Saati.Çocuklar için özel olarak tasarlanan ve saatleri okumayı kolaylaştıran, kolay okunan çocuk duvar saati. Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Canlı ve dikkat çekici renkleri ile çocuk odalarında, okullarda, sınıflarda zevkle k..
75,00TL
Vergiler Hariç:63,56TL
Keçe Mevsim Şeridi Tamamen Keçeden Üretilen Mevsim Seridi Okul Öncesi ve İlkokullar İçin Özel Olarak Üretildi. 4 Mevsim Şablonu4 Mevsim Yazısı12 Ay Yazısı1 Mevsim Şablonu 25 Cm Büyüklüğündedir...
176,08TL
Vergiler Hariç:149,22TL
Keçe Takvim. Takvimi Öğreniyorum - Tox. Keçe Pano ve Takvim. Ay-Gün-Yıl. Günler, Aylar ve Hava Durumu. Okul Öncesi Takvim, İlkokul Takvim. Kaliteli Keçeden Üretilmiştir. 1 Keçe - Kumaş Pano.  43 Adet Keçe Takvim Parçası. Yıllar, Aylar, Günler, Hava Durumu. Çocukların panoda gerekli değ..
229,00TL
Vergiler Hariç:212,04TL
Magnet Takvim ve Mevsim Köşesi.Okul Öncesi ve İlkokul Mevsim Seti.Mevsimler köşesi ve takvim olarak kullanılabilen magnet takvim seti içerisinde mevsimler, aylar, günler, tarihler, hava durumu magnetleri mevcuttur. Mevsim Köşesi olarak da kullanılabilen set tamamen mıknatıslı olup, akıllı tahta, buz..
119,99TL
Vergiler Hariç:101,69TL
Mevsim Şeridi Ahşap. İlkokul, okul öncesi sınıfları için mevsimler köşesi. Ahşap üzerine baskı yapılarak hazırlanan mevsim şeridi sınıflar için özel olarak tasarlandı. Ahşap mevsim köşesi sınıflara renk katıyor. İlgi çekici tasarımı ve canlı renkleri ile öğrencilerin dikkatini çeken mevsimler şablon..
175,01TL
Vergiler Hariç:148,31TL
Saatli Takvim - Mevsim Şeridi.İlkokul, okul öncesi ve özel eğitim sınıflarında ve çocuk odalarında kullanılabilecek saatli takvim ve mevsim şeridi.Çocuklar saatli takvim ile mevsimler ve ayları, günleri, ayın günlerini, hava durumunu ve saatleri interaktif olarak takip edip öğrenebilir.Saatli takvim..
140,00TL
Vergiler Hariç:118,64TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 14 (2 Sayfa)