Menü
Sepet

Hayat Bilgisi Eğitim Materyalleri

İlkokul hayat bilgisi konuları ile ilgili eğitici materyaller ve kitaplar okhool.com'da.

Hayat Bilgisi Konuları Nelerdir?

Hayat Bilgisi, öğrencilerin hayata hazırlandığı yaşadığı çevre ve Dünya ile ilgili bilgileri almaya başladığı önemli bir derstir. Çocuklar doğayı ve diğer canlıları tanırlar. Mevsimler ve takvimi öğrenirler. Atatürk'ün Hayatı, Güvenli Hayat, Milli ve Dini Günler, Kültürel Miras, Üretim Faaliyetleri de İlkokul 1, 2, 3, Hayat Bilgisi dersi konularındandır.

Hayat Bilgisi dersinde çocuklar ilkokul 1.sınıf dan itibaren sorumluluklarını, tasarrufu, planlı olmayı, kişisel bakımı, sağlık ve temizliği, acil durumlarda yapılması gerekenleri, milli birlik ve beraberlik duygularını da öğrenmekte ve geliştirmektedirler.

İlkokul seviyesinde ülkemizi, doğal afetleri, dünya güneş ve ayı genel hatları ile anlamaya çalışırlar. Daha sonra bu konular sosyal bilgiler dersinde ayrıntılı şekilde öğrenilecektir.

Hayat Bilgisi Materyalleri Nelerdir?

Hayat bilgisi eğitim materyalleri olarak mevsim köşesi, mevsim şeridi, Atatürk köşesi, eğitici saat, Türkiye Haritası, Dünya Haritası gibi eğitici materyalleri sayabiliriz. Daha fazla eğitim materyalleri için okhool.com ve instagram sayfamızı takip edin.


Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap
Ücretsiz Kargo
Atatürk KöşesiFilm Şeridi Temalı Atatürk Köşesi10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi 1 Adet Film Makinası1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası10 Adet Atatürk Köşesi FotoğrafıAtatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar çerçe..
150,00TL
Vergiler Hariç:127,12TL
Atatürk Köşesi Fotoğrafları10 Adet Atatürk Köşesi FotoğrafıAtatürk Köşesi için özel olarak seçilen Atatürk fotoğraflarından oluşan 10 adet fotoğraf baskı.Fotoğraf kağıdına stüdyo baskı olan Atatürk Fotoğrafları boyutları 10x15cm veya 13x18 cm seçenekleri ile stoklarda...
25,00TL
Vergiler Hariç:21,19TL
Bilkart. İlkokul Konuları Özet Not Defteri.İlkokul 2. Sınıf, 3. Sınıf Türkçe konuları, Matematik konuları ve Hayat Bilgisi Konu Özetleri. Çarpim tablosu, Ritmik sayma, Es anlamlı kelimeler, Zit anlamlı kelimeler, Es sesli kelimeler, Geometrik Cisimler, İngilizce sayilar, İngilizce renkler, Zaman kav..
12,00TL
Vergiler Hariç:10,17TL
Çim AdamBirbirinden Farklı Çim Adam Modelleri, Eğlenceli Karakterler ile Karşınızda Çim Adam-Çimo.Çim Adam Nasıl Sulanır?Başlangıç için 4 dakika su dolu bir kapta bekletiniz. Daha sonra Çim adamlar, sabah ve akşam olmak üzere 2 defa sulanmalıdır. Güneş gören sıcak bir yerde bulundurunuz. Not: Ürün r..
5,00TL
Vergiler Hariç:4,24TL
Eğitici Çocuk Duvar Saati25 cm Ahşap Çocuk Duvar SaatiÇocuklar için özel olarak tasarlanan ve saatleri okumayı kolaylaştıran, kolay okunan çocuk duvar saati. Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Canlı ve dikkat çekici renkleri ile çocuk odalarında, okullarda, sınıflarda zevkle kul..
44,90TL
Vergiler Hariç:38,05TL
Eğitici Çocuk Duvar Saati25 cm Ahşap Çocuk Duvar SaatiÇocuklar için özel olarak tasarlanan ve saatleri okumayı kolaylaştıran, kolay okunan çocuk duvar saati. Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Canlı ve dikkat çekici renkleri ile çocuk odalarında, okullarda, sınıflarda zevkle kul..
44,90TL
Vergiler Hariç:38,05TL
Keçe Mevsim Şeridi Keçe Mevsim Şeridi
Ücretsiz Kargo Tükendi
Keçe Mevsim Şeridi Tamamen Keçeden Üretilen Mevsim Seridi Okul Öncesi ve İlkokullar İçin Özel Olarak Üretildi. 4 Mevsim Şablonu4 Mevsim Yazısı12 Ay Yazısı1 Mevsim Şablonu 25 Cm Büyüklüğündedir...
119,99TL
Vergiler Hariç:101,69TL
Keçe Takvim - Takvimi Öğreniyorum - Tox Keçe Takvim - Takvimi Öğreniyorum - Tox
Ücretsiz Kargo
Keçe Takvim Takvimi Öğreniyorum - Tox Keçe Pano ve Takvim. Ay-Gün-Yıl. Günler, Aylar ve Hava Durumu. Okul Öncesi Takvim, İlkokul Takvim. Kaliteli Keçeden Üretilmiştir. 1 Keçe - Kumaş Pano.  43 Adet Keçe Takvim Parçası. Yıllar, Aylar, Günler, Hava Durumu. Çocukların panoda gerekli değişi..
130,00TL
Vergiler Hariç:120,37TL
Magnet Takvim ve Mevsim KöşesiOkul Öncesi ve İlkokul Mevsim SetiMevsimler köşesi ve takvim olarak kullanılabilen magnet takvim seti içerisinde mevsimler, aylar, günler, tarihler, hava durumu magnetleri mevcuttur. Mevsim Köşesi olarak da kullanılabilen set tamamen mıknatıslı olup, akıllı tahta, buzdo..
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Saatli Takvim - Mevsim Şeridiİlkokul, okul öncesi ve özel eğitim sınıflarında ve çocuk odalarında kullanılabilecek saatli takvim ve mevsim şeridi.Çocuklar saatli takvim ile mevsimler ve ayları, günleri, ayın günlerini, hava durumunu ve saatleri interaktif olarak takip edip öğrenebilir.Saatli takvim ..
75,00TL
Vergiler Hariç:63,56TL
Türkiye Kültür Haritası Akıllı Kağıt Türkiye Kültür Haritası Akıllı Kağıt
Yeni Ücretsiz Kargo
Türkiye Kültür HaritasıAkıllı Kağıt  Tahta 95x150 cmKültür Haritası tutunma özellikli akıllı kağıt üzerine baskıdır. Yaz Sil Yapılamaz.Duvara, cama ve tahtaya uygulanabilir.Mıknatıs gibi tutunur. Yüzeylere zarar vermez.Kuru silme yapılmalıdır. Nemli bez veya ıslak mendil kullanılmaz.Boyutu 95 c..
119,99TL
Vergiler Hariç:101,69TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 13 (2 Sayfa)