Menü
Sepet

Hayat Bilgisi Materyalleri

Hayat Bilgisi Eğitim Materyalleri.

İlkokul hayat bilgisi konuları ile ilgili eğitici materyaller ve kitaplar okhool.com'da.

Hayat Bilgisi Konuları Nelerdir?

Hayat Bilgisi, öğrencilerin hayata hazırlandığı yaşadığı çevre ve Dünya ile ilgili bilgileri almaya başladığı önemli bir derstir. Çocuklar doğayı ve diğer canlıları tanırlar. Mevsimler ve takvimi öğrenirler. Atatürk'ün Hayatı, Güvenli Hayat, Milli ve Dini Günler, Kültürel Miras, Üretim Faaliyetleri de İlkokul 1, 2, 3, Hayat Bilgisi dersi konularındandır.

Hayat Bilgisi dersinde çocuklar ilkokul 1.sınıf dan itibaren sorumluluklarını, tasarrufu, planlı olmayı, kişisel bakımı, sağlık ve temizliği, acil durumlarda yapılması gerekenleri, milli birlik ve beraberlik duygularını da öğrenmekte ve geliştirmektedirler.

İlkokul seviyesinde ülkemizi, doğal afetleri, dünya güneş ve ayı genel hatları ile anlamaya çalışırlar. Daha sonra bu konular sosyal bilgiler dersinde ayrıntılı şekilde öğrenilecektir.

Hayat Bilgisi Materyalleri Nelerdir?

Hayat bilgisi eğitim materyalleri olarak mevsim köşesi, mevsim şeridi, Atatürk köşesi, eğitici saat, Türkiye Haritası, Dünya Haritası gibi eğitici materyalleri sayabiliriz. Daha fazla eğitim materyalleri için okhool.com ve instagram sayfamızı takip edin.


Atatürk Duvar Saati.Kronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
190,58TL
Vergiler Hariç:158,81TL
Atatürk Köşesi.Film Şeridi Temalı Atatürk Köşesi.10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi. 1 Adet Film Makinası.1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası.10 Adet Atatürk Köşesi Fotoğrafı.Atatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar..
476,44TL
Vergiler Hariç:397,03TL
Atatürk Köşesi Fotoğrafları.10 Adet Atatürk Köşesi Fotoğrafı.Atatürk Köşesi için özel olarak seçilen Atatürk fotoğraflarından oluşan 10 adet fotoğraf baskı.Fotoğraf kağıdına stüdyo baskı olan Atatürk Fotoğrafları boyutları 10x15cm boyu ile stoklarda...
76,23TL
Vergiler Hariç:63,53TL
Eğitici Çocuk Duvar Saati.25 cm Ahşap Çocuk Duvar Saati.Çocuklar için özel olarak tasarlanan ve saatleri okumayı kolaylaştıran, kolay okunan çocuk duvar saati. Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Canlı ve dikkat çekici renkleri ile çocuk odalarında, okullarda, sınıflarda zevkle ku..
152,46TL
Vergiler Hariç:127,05TL
Eğitici Çocuk Duvar Saati.25 cm Ahşap Çocuk Duvar Saati.Çocuklar için özel olarak tasarlanan ve saatleri okumayı kolaylaştıran, kolay okunan çocuk duvar saati. Analog saatleri okumak çocuklar için artık çok kolay. Canlı ve dikkat çekici renkleri ile çocuk odalarında, okullarda, sınıflarda zevkle ku..
135,43TL
Vergiler Hariç:112,86TL
Güneş Sistemi ve Gezegenler.Eğitici Magnet Set. Güneş sistemini keşfetmeyi eğlenceli hale getiren magnet set içeriğinde tüm gezegenler, ay ve sevimli uzay nesneleri bulunmaktadır.22 parça ve 1 adet bilgi kartından oluşan Güneş sistemi magnet eğitici set, gezegenlerin büyüklük sıralaması dikkate al..
100,36TL
Vergiler Hariç:83,64TL
Gürbüz Türkiye Fiziki + Siyasi (Çift Taraflı ) Haritası.Bir yüzündeki Türkiye Fiziki Haritasında dağlar, ovalar, yaylalar, ırmaklar, göller, barajlar, il ve ilçe düzeyinde yerleşim bölgeleri, diğer yüzündeki Türkiye Siyasi Haritasındaysa 81 ilin idari bölünüşlerinin yanında; ilçeler, bucaklar, n..
279,00TL
Vergiler Hariç:232,50TL
Keçe Mevsim Şeridi Tamamen Keçeden Üretilen Mevsim Seridi Okul Öncesi ve İlkokullar İçin Özel Olarak Üretildi. 4 Mevsim Şablonu4 Mevsim Yazısı12 Ay Yazısı1 Mevsim Şablonu 25 Cm Büyüklüğündedir...
317,95TL
Vergiler Hariç:264,96TL
Keçe Takvim. Takvimi Öğreniyorum - Tox. Keçe Pano ve Takvim. Ay-Gün-Yıl. Günler, Aylar ve Hava Durumu. Okul Öncesi Takvim, İlkokul Takvim. Kaliteli Keçeden Üretilmiştir. 1 Keçe - Kumaş Pano.  43 Adet Keçe Takvim Parçası. Yıllar, Aylar, Günler, Hava Durumu. Çocukların panoda gerekli değ..
450,46TL
Vergiler Hariç:409,51TL
Magnet Takvim ve Mevsim Köşesi.Okul Öncesi ve İlkokul Mevsim Seti.Mevsimler köşesi ve takvim olarak kullanılabilen magnet takvim seti içerisinde mevsimler, aylar, günler, tarihler, hava durumu magnetleri mevcuttur. Mevsim Köşesi olarak da kullanılabilen set tamamen mıknatıslı olup, akıllı tahta, buz..
228,69TL
Vergiler Hariç:190,58TL
Mevsim Panosu Kumaş Cırtlı.Okul Öncesi - İlkokul Mevsimler Panosu. Mevsim Şeridi Panosu 47x67 cm Boyutundadır. Mevsimlere ait semboller cırtlı olup Tak-Çıkar Özelliklidir. İlkokul anasınıfı ve özel eğitim sınıflarına uygundur...
381,15TL
Vergiler Hariç:346,50TL
Mevsim Şeridi Ahşap. İlkokul, okul öncesi sınıfları için mevsimler köşesi. Ahşap üzerine baskı yapılarak hazırlanan mevsim şeridi sınıflar için özel olarak tasarlandı. Ahşap mevsim köşesi sınıflara renk katıyor. İlgi çekici tasarımı ve canlı renkleri ile öğrencilerin dikkatini çeken mevsimler şablon..
334,95TL
Vergiler Hariç:279,13TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 16 (2 Sayfa)