Menü
Sepet

Etkinlik ve Sanat Malzemeleri

Hobi Etkinlik ve Sanat Malzemeleri.
Çocuklarımıza  öğretmek istediklerimizi artık etkinliklerle, oyunlarla öğretmeye çalışıyoruz. Çocukların hayal güçleri ve becerilerini kullanarak kendi öğrenme deneyimlerini gerçekleştirmelerini bekliyoruz. Özellikle okul öncesi ve ilkokul döneminde yapılan etkinlikler çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmaya, onları daha iyi tanımamıza, ihtiyaç ve ilgi duydukları alanları tespit etmemize yardımcı oluyor.
Etkinlikleri yaparken en önemli konu malzeme. Malzeme çeşitliliği etkinliklerini daha çeşitli ve eğlenceli hale getirecektir. Özellikle evde etkinlik yaparken evdeki atık malzemelerin yanı sıra, oynar gözler, dil çubukları, renkli kağıtlar, renkli bantlar, makas, mandal vb ufak tefek araç gereçler en büyük yardımcınız olacaktır.

Okul öncesi, ilkokul ve özel eğitime devam eden  çocuklar için tercih edilebilecek etkinlikler nelerdir?

Etkinlik konularını genel olarak ince motor becerileri geliştirici etkinlikler, dil ve konuşma becerilerini geliştiren etkinlikler, drama ve hikaye etkinlikleri, okuma ve yazmaya hazırlık etkinlikleri, matematik etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, sanat etkinliği, ritm ve müzik etkinlikleri, spor etkinlikleri ve oyun etkinlikleri olarak gruplandırabiliriz.
İnce motor becerileri geliştirici etkinlik örnekleri olarak, aktarma etkinlikleri, mandallarla yapılan etkinlikler, kesme becerileri vb örnek gösterilebilir.
Dil ve konuşma becerileri için etkinlik örnekleri olarak, hikaye küpleri, öykü tamamlama, hikayeler, vb etkinlikler yapılabilir.
İlkokul 1 Okuma ve yazmaya hazırlık etkinliklerinde ise kalem tutma ve el kaslarını geliştirici etkinlikler,çizgi çalışmaları, el göz koordinasyonu arttıran etkinlikler, yazı yazma yönünü farkettirme, ses hissetme ve kelime hazinesini artırıcı çalışmalar yapılabilir.
Matematik etkinlikleri, saatleri tanıma, paraları tanıma, ritmik saymalar, geometrik şekiller, uzunluk, hacim, ağırlık kavramlarını geliştirici etkinlikler seçilebilir.
Fen ve Doğa etkinlikleri yaprak inceleme, doğa gezisi, çimlendirme, yön bulma vb etkinlikler yapılabilir.
Kil hamuru, boyama çalışmaları, katlama, kesme ve tamamlama etkinlikleri, kolaj çalışmaları, ebru çalışması, abeslang, ponpon ve şönil etkinlikleri, kağıt katlama çalışmaları yapılabilecek sanat etkinliklerindendir.
Okhool.com'da okul öncesi etkinlik ve ilkokul etkinlik malzemeleri, sanatsal malzemeler, boyalar ve oyun malzemeleri, evde etkinlik yapımı malzemeleri ve kırtasiye malzemelerini uygun fiyatla ve kapıda ödeme seçeneği ile bulabilirsiniz.
Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
104,91TL
Vergiler Hariç:88,91TL
Atatürk Köşesi.Film Şeridi Temalı Atatürk Köşesi.10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi. 1 Adet Film Makinası.1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası.10 Adet Atatürk Köşesi Fotoğrafı.Atatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar..
247,50TL
Vergiler Hariç:209,75TL
Atatürk Köşesi Fotoğrafları.10 Adet Atatürk Köşesi Fotoğrafı.Atatürk Köşesi için özel olarak seçilen Atatürk fotoğraflarından oluşan 10 adet fotoğraf baskı.Fotoğraf kağıdına stüdyo baskı olan Atatürk Fotoğrafları boyutları 10x15cm veya 13x18 cm seçenekleri ile stoklarda...
42,90TL
Vergiler Hariç:36,36TL
Çift Taraflı Köpük Bant.Knitex. 2 metre x 18 mm. Çok amaçlı kullanım. Kuvvetli yapıştırma. Pratik kullanım. Çift taraflı bant duvar, metal, ahşap, karton, seramik, plastik, cam gibi farklı yüzeylerde uygulanabilir...
21,89TL
Vergiler Hariç:18,55TL
Çim AdamBirbirinden Farklı Çim Adam Modelleri, Eğlenceli Karakterler ile Karşınızda Çim Adam-Çimo.Çim Adam Nasıl Sulanır?Başlangıç için 4 dakika su dolu bir kapta bekletiniz. Daha sonra Çim adamlar, sabah ve akşam olmak üzere 2 defa sulanmalıdır. Güneş gören sıcak bir yerde bulundurunuz. Not: Ürün r..
8,08TL
Vergiler Hariç:6,84TL
Dünya, Güneş ve Ay Modeli Dünya Güneş ve Ay Maketi Dünyanın ve ayın güneş etrafındaki hareketlerini inceleyin. Güneş ve ay tutulmalarını, gece gündüz oluşumunun nasıl olduğunu öğrenin. Önce Birleştir. Sonra Boya. Birleştir, Boya ve Keşfet. Proje ödevlerinde de kullanabileceğiniz 3 Boyutlu Dünya Gün..
72,65TL
Vergiler Hariç:61,56TL
Ebru Başlangıç Seti Ebru Başlangıç seti, ebruya yeni başlayacaklar için ya da evde ebru yapmak isteyenler için hazırlanışı ve kullanımı kolay bir settir.Ebru Seti İçindeki Malzemeler Ebru Teknesi 23X33Cm. Hazır Ebru Kitresi 1Lt. Ebru Boyası 6 Renk 20 Ml (Mavi Yeşil Sarı Kırmızı Siyah Beyaz Renkler)...
104,91TL
Vergiler Hariç:88,91TL
Etkinlik Paketi. Renkli Abeslang, Şönil, Oynar Göz, Quillling, Renkli Ponpon.Etkinlik malzemeleri ekonomik tek pakette. Okul öncesi etkinlikleri, montesssori etkinlikleri, evde yapılacak etkinlikler, ilkokul serbest etkinlikler ve bir çok çalışmada her zaman kullanabileceğiniz, hayal gücünüzle so..
110,06TL
Vergiler Hariç:93,27TL
Evde Etkinlik Zamanı2+ Yaş EtkinlikleriAmaç El-göz koordinasyonunu desteklemek,İnce motor kaslarının gelişimini desteklemek,Yaratıcılığı desteklemek,Renk kavramının gelişimine destek olmak,Geometrik şekilleri tanıtmak,Sayı kavramının gelişimine katkıda bulunmak,Boyut, miktar, mekânda konum ve duygul..
95,24TL
Vergiler Hariç:88,18TL
Film Şeridi Fotoğraf Çerçevesi.Sınıf köşesi, atatürk köşesi  hazırlama gibi çeşitli etkinliklerde kullanabileceğiniz, ayrıca ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz film şeridi şeklinde ahşap fotoğraf çerçevesi. Duvarda kullanmak için uygundur.Ahşap Fotoğraf Çerçevesi 1 AdetFotoğraf Boyutu : 10cm ..
16,50TL
Vergiler Hariç:13,98TL
Geçersiz Paralar.Eğitici Geçersiz Para Seti.Geçersiz para, düğün parası olarak da kullanılan geçersiz paralar, matematik dersi paralarımız konusu için kullanılmaktadır. Çocukların paraları tanıması ve öğrenmesi, alışveriş yapma becerisi, para üstü alma-verme becerisi, ritmik sayma becerileri gelişti..
49,51TL
Vergiler Hariç:41,95TL
Güneş Sistemi Maketi. Gezegenler Modeli.Güneş sistemindeki gezegenleri birleştir, boya ve güneş sistemi modeli oluştur. Güneş sistemi maketi, güneş ve 8 gezegen olarak dizayn edilmiştir. Gezegenler güneşe yakınlıklarına göre sıralı ve gerçek büyüklüklerine göre orantılı olarak modellenmişt..
82,50TL
Vergiler Hariç:69,92TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 35 (3 Sayfa)