Menü
Sepet

Hobi Etkinlik ve Sanat Malzemeleri

Çocuklarımıza  öğretmek istediklerimizi artık etkinliklerle, oyunlarla öğretmeye çalışıyoruz. Çocukların hayal güçleri ve becerilerini kullanarak kendi öğrenme deneyimlerini gerçekleştirmelerini bekliyoruz. Özellikle okul öncesi ve ilkokul döneminde yapılan etkinlikler çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmaya, onları daha iyi tanımamıza, ihtiyaç ve ilgi duydukları alanları tespit etmemize yardımcı oluyor.
Etkinlikleri yaparken en önemli konu malzeme. Malzeme çeşitliliği etkinliklerini daha çeşitli ve eğlenceli hale getirecektir. Özellikle evde etkinlik yaparken evdeki atık malzemelerin yanı sıra, oynar gözler, dil çubukları, renkli kağıtlar, renkli bantlar, makas, mandal vb ufak tefek araç gereçler en büyük yardımcınız olacaktır.

Okul öncesi, ilkokul ve özel eğitime devam eden  çocuklar için tercih edilebilecek etkinlikler nelerdir?

Etkinlik konularını genel olarak ince motor becerileri geliştirici etkinlikler, dil ve konuşma becerilerini geliştiren etkinlikler, drama ve hikaye etkinlikleri, okuma ve yazmaya hazırlık etkinlikleri, matematik etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, sanat etkinliği, ritm ve müzik etkinlikleri, spor etkinlikleri ve oyun etkinlikleri olarak gruplandırabiliriz.
İnce motor becerileri geliştirici etkinlik örnekleri olarak, aktarma etkinlikleri, mandallarla yapılan etkinlikler, kesme becerileri vb örnek gösterilebilir.
Dil ve konuşma becerileri için etkinlik örnekleri olarak, hikaye küpleri, öykü tamamlama, hikayeler, vb etkinlikler yapılabilir.
İlkokul 1 Okuma ve yazmaya hazırlık etkinliklerinde ise kalem tutma ve el kaslarını geliştirici etkinlikler,çizgi çalışmaları, el göz koordinasyonu arttıran etkinlikler, yazı yazma yönünü farkettirme, ses hissetme ve kelime hazinesini artırıcı çalışmalar yapılabilir.
Matematik etkinlikleri, saatleri tanıma, paraları tanıma, ritmik saymalar, geometrik şekiller, uzunluk, hacim, ağırlık kavramlarını geliştirici etkinlikler seçilebilir.
Fen ve Doğa etkinlikleri yaprak inceleme, doğa gezisi, çimlendirme, yön bulma vb etkinlikler yapılabilir.
Kil hamuru, boyama çalışmaları, katlama, kesme ve tamamlama etkinlikleri, kolaj çalışmaları, ebru çalışması, abeslang, ponpon ve şönil etkinlikleri, kağıt katlama çalışmaları yapılabilecek sanat etkinliklerindendir.
Okhool.com'da okul öncesi etkinlik ve ilkokul etkinlik malzemeleri, sanatsal malzemeler, boyalar ve oyun malzemeleri, evde etkinlik yapımı malzemeleri ve kırtasiye malzemelerini uygun fiyatla ve kapıda ödeme seçeneği ile bulabilirsiniz.
Atatürk Duvar SaatiKronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap Atatürk Köşesi Film Şeridi - Ahşap
Ücretsiz Kargo
Atatürk KöşesiFilm Şeridi Temalı Atatürk Köşesi10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi 1 Adet Film Makinası1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası10 Adet Atatürk Köşesi FotoğrafıAtatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar çerçe..
150,00TL
Vergiler Hariç:127,12TL
Atatürk Köşesi Fotoğrafları10 Adet Atatürk Köşesi FotoğrafıAtatürk Köşesi için özel olarak seçilen Atatürk fotoğraflarından oluşan 10 adet fotoğraf baskı.Fotoğraf kağıdına stüdyo baskı olan Atatürk Fotoğrafları boyutları 10x15cm veya 13x18 cm seçenekleri ile stoklarda...
25,00TL
Vergiler Hariç:21,19TL
Çift Taraflı Köpük BantKnitex 2 metre x 18 mm Çok amaçlı kullanım Kuvvetli yapıştırma Pratik kullanım Duvar, metal, ahşap, karton, seramik, plastik, cam gibi farklı yüzeylerde uygulanabilir...
9,90TL
Vergiler Hariç:8,39TL
Çift Taraflı Manyetik Yazı Tahtası Çift Taraflı Manyetik Yazı Tahtası
Ücretsiz Kargo
ÇİFT TARAFLI MANYETİK YAZI TAHTASIKatlanabilir özellikli, bir tarafı manyetik beyaz yazı tahtası,  diğer tarafı tebeşirli siyah yazı tahtası. Tebeşir ve silgi hediyeli. Kurulum gerektirmez. Yazı tahtasının beyaz olan tarafı manyetik özelliğe sahip olup leke bırakmaz. Çift taraflı ya..
160,00TL
Vergiler Hariç:135,59TL
Çim AdamBirbirinden Farklı Çim Adam Modelleri, Eğlenceli Karakterler ile Karşınızda Çim Adam-Çimo.Çim Adam Nasıl Sulanır?Başlangıç için 4 dakika su dolu bir kapta bekletiniz. Daha sonra Çim adamlar, sabah ve akşam olmak üzere 2 defa sulanmalıdır. Güneş gören sıcak bir yerde bulundurunuz. Not: Ürün r..
5,00TL
Vergiler Hariç:4,24TL
Dünya, Güneş ve Ay Modeli Dünya Güneş ve Ay Maketi Dünyanın ve ayın güneş etrafındaki hareketlerini inceleyin. Güneş ve ay tutulmalarını, gece gündüz oluşumunun nasıl olduğunu öğrenin. Önce Birleştir. Sonra Boya. Birleştir, Boya ve Keşfet. Proje ödevlerinde de kullanabileceğiniz 3 Boyutlu Dünya Gü..
35,00TL
Vergiler Hariç:29,66TL
Ebru Başlangıç Seti Ebru Başlangıç seti, ebruya yeni başlayacaklar için ya da evde ebru yapmak isteyenler için hazırlanışı ve kullanımı kolay bir settir.Ebru Seti İçindeki Malzemeler Ebru Teknesi 23X33Cm. Hazır Ebru Kitresi 1Lt. Ebru Boyası 6 Renk 20 Ml (Mavi Yeşil Sarı Kırmızı Siyah Beyaz Renkl..
59,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Etkinlik Paketi Renkli Abeslang, Şönil, Oynar Göz, Quillling, Renkli PonponEtkinlik malzemeleri ekonomik tek pakette. Okul öncesi etkinlikleri, montesssori etkinlikleri, evde yapılacak etkinlikler, ilkokul serbest etkinlikler ve bir çok çalışmada her zaman kullanabileceğiniz, hayal gücünüzle s..
39,00TL
Vergiler Hariç:33,05TL
Evde Etkinlik Zamanı2+ Yaş EtkinlikleriAmaç El-göz koordinasyonunu desteklemek,İnce motor kaslarının gelişimini desteklemek,Yaratıcılığı desteklemek,Renk kavramının gelişimine destek olmak,Geometrik şekilleri tanıtmak,Sayı kavramının gelişimine katkıda bulunmak,Boyut, miktar, mekânda konum ve duygu..
35,00TL
Vergiler Hariç:32,41TL
Film Şeridi Fotoğraf ÇerçevesiSınıf köşesi, atatürk köşesi  hazırlama gibi çeşitli etkinliklerde kullanabileceğiniz, ayrıca ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz film şeridi şeklinde ahşap fotoğraf çerçevesi. Duvarda kullanmak için uygundur.Ahşap Fotoğraf Çerçevesi 1 AdetFotoğraf Boyutu : 10cm x..
9,00TL
Vergiler Hariç:7,63TL
Geçersiz ParalarEğitici Para SetiGeçersiz para, düğün parası olarak da kullanılan geçersiz paralar, matematik dersi paralarımız konusu için kullanılmaktadır. Çocukların paraları tanıması ve öğrenmesi, alışveriş yapma becerisi, para üstü alma-verme becerisi, ritmik sayma becerileri geliştirme gibi eğ..
25,00TL
Vergiler Hariç:21,19TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 37 (4 Sayfa)