Menü
Sepet

Etkinlik ve Sanat Malzemeleri

Hobi Etkinlik ve Sanat Malzemeleri.
Çocuklarımıza  öğretmek istediklerimizi artık etkinliklerle, oyunlarla öğretmeye çalışıyoruz. Çocukların hayal güçleri ve becerilerini kullanarak kendi öğrenme deneyimlerini gerçekleştirmelerini bekliyoruz. Özellikle okul öncesi ve ilkokul döneminde yapılan etkinlikler çocukların yeteneklerini ortaya çıkarmaya, onları daha iyi tanımamıza, ihtiyaç ve ilgi duydukları alanları tespit etmemize yardımcı oluyor.
Etkinlikleri yaparken en önemli konu malzeme. Malzeme çeşitliliği etkinliklerini daha çeşitli ve eğlenceli hale getirecektir. Özellikle evde etkinlik yaparken evdeki atık malzemelerin yanı sıra, oynar gözler, dil çubukları, renkli kağıtlar, renkli bantlar, makas, mandal vb ufak tefek araç gereçler en büyük yardımcınız olacaktır.

Okul öncesi, ilkokul ve özel eğitime devam eden  çocuklar için tercih edilebilecek etkinlikler nelerdir?

Etkinlik konularını genel olarak ince motor becerileri geliştirici etkinlikler, dil ve konuşma becerilerini geliştiren etkinlikler, drama ve hikaye etkinlikleri, okuma ve yazmaya hazırlık etkinlikleri, matematik etkinlikleri, fen ve doğa etkinlikleri, sanat etkinliği, ritm ve müzik etkinlikleri, spor etkinlikleri ve oyun etkinlikleri olarak gruplandırabiliriz.
İnce motor becerileri geliştirici etkinlik örnekleri olarak, aktarma etkinlikleri, mandallarla yapılan etkinlikler, kesme becerileri vb örnek gösterilebilir.
Dil ve konuşma becerileri için etkinlik örnekleri olarak, hikaye küpleri, öykü tamamlama, hikayeler, vb etkinlikler yapılabilir.
İlkokul 1 Okuma ve yazmaya hazırlık etkinliklerinde ise kalem tutma ve el kaslarını geliştirici etkinlikler,çizgi çalışmaları, el göz koordinasyonu arttıran etkinlikler, yazı yazma yönünü farkettirme, ses hissetme ve kelime hazinesini artırıcı çalışmalar yapılabilir.
Matematik etkinlikleri, saatleri tanıma, paraları tanıma, ritmik saymalar, geometrik şekiller, uzunluk, hacim, ağırlık kavramlarını geliştirici etkinlikler seçilebilir.
Fen ve Doğa etkinlikleri yaprak inceleme, doğa gezisi, çimlendirme, yön bulma vb etkinlikler yapılabilir.
Kil hamuru, boyama çalışmaları, katlama, kesme ve tamamlama etkinlikleri, kolaj çalışmaları, ebru çalışması, abeslang, ponpon ve şönil etkinlikleri, kağıt katlama çalışmaları yapılabilecek sanat etkinliklerindendir.
Okhool.com'da okul öncesi etkinlik ve ilkokul etkinlik malzemeleri, sanatsal malzemeler, boyalar ve oyun malzemeleri, evde etkinlik yapımı malzemeleri ve kırtasiye malzemelerini uygun fiyatla ve kapıda ödeme seçeneği ile bulabilirsiniz.
Atatürk Duvar Saati.Kronolojik Resimli Atatürk Duvar Saati. 40 cm çapındaki duvar saati ahşap mdf baskı olup, quartz saat mekanizmasına sahiptir.Okullarda, ofislerde Atatürk Köşesi olarak da kullanılabilecek dekoratif bir saat modelidir...
150,00TL
Vergiler Hariç:125,00TL
Atatürk Köşesi.Film Şeridi Temalı Atatürk Köşesi.10 Adet Film Şeridi Resim Çerçevesi. 1 Adet Film Makinası.1 Adet Atatürk Köşesi Tabelası.10 Adet Atatürk Köşesi Fotoğrafı.Atatürk Şeridi Ahşap mdf malzemeden üretilmiş olup, duvara çift taraflı bant ile sabitlenecek şekilde hazırlanmıştır. Fotoğraflar..
375,00TL
Vergiler Hariç:312,50TL
Atatürk Köşesi Fotoğrafları.10 Adet Atatürk Köşesi Fotoğrafı.Atatürk Köşesi için özel olarak seçilen Atatürk fotoğraflarından oluşan 10 adet fotoğraf baskı.Fotoğraf kağıdına stüdyo baskı olan Atatürk Fotoğrafları boyutları 10x15cm boyu ile stoklarda...
60,00TL
Vergiler Hariç:50,00TL
Çift Taraflı Köpük Bant.Knitex. 2 metre x 18 mm. Çok amaçlı kullanım. Kuvvetli yapıştırma. Pratik kullanım. Çift taraflı bant duvar, metal, ahşap, karton, seramik, plastik, cam gibi farklı yüzeylerde uygulanabilir...
29,00TL
Vergiler Hariç:24,17TL
Etkinlik Paketi. Renkli Abeslang, Şönil, Oynar Göz, Quillling, Renkli Ponpon.Etkinlik malzemeleri ekonomik tek pakette. Okul öncesi etkinlikleri, montesssori etkinlikleri, evde yapılacak etkinlikler, ilkokul serbest etkinlikler ve bir çok çalışmada her zaman kullanabileceğiniz, hayal gücünüzle so..
142,20TL
Vergiler Hariç:118,50TL
Evde Etkinlik Zamanı2+ Yaş EtkinlikleriAmaç El-göz koordinasyonunu desteklemek,İnce motor kaslarının gelişimini desteklemek,Yaratıcılığı desteklemek,Renk kavramının gelişimine destek olmak,Geometrik şekilleri tanıtmak,Sayı kavramının gelişimine katkıda bulunmak,Boyut, miktar, mekânda konum ve duygul..
123,24TL
Vergiler Hariç:112,04TL
Film Şeridi Fotoğraf Çerçevesi.Sınıf köşesi, atatürk köşesi  hazırlama gibi çeşitli etkinliklerde kullanabileceğiniz, ayrıca ev dekorasyonunda kullanabileceğiniz film şeridi şeklinde ahşap fotoğraf çerçevesi. Duvarda kullanmak için uygundur.Ahşap Fotoğraf Çerçevesi 1 AdetFotoğraf Boyutu : 10cm ..
29,00TL
Vergiler Hariç:24,17TL
Geçersiz Oyuncak Para.Eğitici Geçersiz  Oyuncak Para Seti.Geçersiz para, düğün parası olarak da kullanılan geçersiz oyuncak paralar, matematik dersi paralarımız konusu için kullanılmaktadır. Çocukların paraları tanıması ve öğrenmesi, alışveriş yapma becerisi, para üstü alma-verme becerisi, ritm..
75,00TL
Vergiler Hariç:62,50TL
Güneş Sistemi Maketi. Gezegenler Modeli.Güneş sistemindeki gezegenleri birleştir, boya ve güneş sistemi modeli oluştur. Güneş sistemi maketi, güneş ve 8 gezegen olarak dizayn edilmiştir. Gezegenler güneşe yakınlıklarına göre sıralı ve gerçek büyüklüklerine göre orantılı olarak modellenm..
120,00TL
Vergiler Hariç:100,00TL
Play-Doh Kuruboya Kalemi 12 RenkCanlı renkleri ile play-doh kuruboya kalemleri. 12 renk. Tam Boy...
37,76TL
Vergiler Hariç:34,33TL
Mıknatıslı Matematik Etkinlik Pulu.5 Renk. 100 adet mıknatıslı magnet eva sayı pulu.Matematik pulları eva malzemeden üretilmiştir. Arkası tamamen mıknatıslıdır. Eva pullar hafiftir ve ses yapmaz. Ritmik Sayma, görsel hafıza, uzamsal algı, örüntü, onluk birlikler konusu ve daha pek çok etkinliklerde ..
149,00TL
Vergiler Hariç:124,17TL
Okul Öncesi Çizme Etkinlikleri.Arty Mause Aynısını Çizme. 3+ Yaş.Okul öncesi çizme çalışmaları etkinlik kitabı. Arty Mouse serisi, erken dönem çocuklarını sanat eşliğinde yaratıcılığın temeli olan çizim çalışmalarıyla tanıştırmaktadır. Aynısını Çizme Etkinlikleri ile çocuklar, Küçük kas kullanımı ..
92,52TL
Vergiler Hariç:84,11TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 33 (3 Sayfa)